Ağız & Diş

Diş Teli Lastiği Ne İşe Yarar?

Diş teli lastiği, farklı çaplarda ve kalınlıklarda olan, diş teli tedavilerinde dişlerin istenilen yöne doğru hareket etmesi yardımı olan bir aparattır. Genellikle diş teli tedavisinin son dönemlerinde, dişlerin arasındaki ilişkileri düzenlemek için kullanılır. Makalemizde Diş Teli lastiği nedir, diş teli lastiği nasıl takılır, Diş teli lastiği çeşitleri gibi birçok farklı konu hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ağız & Diş

Diş Teli Ağrısı Nedir? Diş Teli Ağrısına Ne İyi Gelir?

Ortodonti tedavileri uzun süreç gerektiren tedavilerdir. Tedaviler genellikle 18 ila 32 ay arasında bir süreç tamamlanmaktadır. Tedavi sürecinin ilk zamanlarında diş teli ve braketler, dudaklara yanaklara ve dile temas ettiği için bireyler bu durumdan rahatsız olurlar. Ayrıca bu temaslar ilk başlarda ağrı ya da sızılara yol açabilir. Bu şekilde ortaya çıkan ağrılara Diş Teli Ağrısı denmektedir. Bu ağrı genellikle birkaç hafta içinde damak, dil ve dudakların braket ve diş teli alışınca ortadan kalkacaktır. Makalemizde Diş Teli Ağrısı Neden olur, diş teli ağrısı nasıl geçer ve diş teli ağrısına ne iyi gelir gibi birçok farklı sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

Fiyatlar

Lingual Diş Teli

Lingual Diş Teli, diş yapısında oluşan çarpıklıkların ve bozuklukların giderilmesi için kullanılan diş teli çeşididir. Bu diş teli tedavisinde teller ve braketlerin dişlerin içyapısına yerleştirilmektedir. Bu nedenle insanlara estetik açıdan hiçbir şekilde olumsuzluk yaratmaz.  Görünmez diş telleri, ağız içinde görülmeyecek şekilde yerleştirildiği için insanların en çok tercih ettiği diş teli çeşitlerinden bir tanesidir.

Ağız & Diş

Görünmez Diş Teli

Görünmez Diş Teli, diş teli çeşitlerinden lingual braketler sınıfına ait olan diş telleridir. Bu tel çeşidi ağzın dil ve damak kısmına yerleştirilmektedir. Normal diş tellerinin estetiğinden rahatsız olan bireyler için en iyi alternatif olan bu diş teli çeşitleri görüntüsüyle sizi daha iyi hissettirecektir.

Ağız & Diş

Diş Teli Nedir?

Ortodonti tedavisi dişlerin görünüşlerinin ideal durumda olmasını sağlayan, bunun içinde dişlerin sıralanması, aralarındaki boşluklar veya dişlerin üst üste binmesi, çarpıklıklar, çene arasındaki kapanış bozuklukları gibi rahatsızlıkları tedavi eden diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Bu tedavileri ortodontist diş hekimleri yapmaktadır.

Fiyatlar

Şeffaf Diş Teli

Diş teli tedavisi ortodonti alanına giren tedavilerden biridir. Dişler kendi içinde hareket etme özelliği taşır. Dişlerdeki biçim bozuklukları diş teli takılarak tedavi edilir. Diş teli ile gerçekleştirilen ortodonti tedavilerinde çene yapısı ve dişlerdeki sorunlar tamamen ortadan kalkar. Bunlardan biri şeffaf diş telleridir. Şeffaf diş teli metal braketler kadar işlevsel olmasa da, tercih edilmesinin sebebi diğerine göre daha estetik oluşudur.