İmplant fiyatları, İmplant tedavisinin en çok merak edilen konularından bir tanesidir. İmplant, eksik ya da çekilen dişlerin yerlerini doldurmak için geliştirilmiş titanyum materyalinden üretilen vidalara verilen isimdir. İmplant tedavisinde, titanyumdan üretilen vidalar çene kemiği yapısına yerleştirilir ve daha sonra diş protezi bu vidaların üstüne yerleştirilerek operasyon süreci gerçekleştirilir.

İmplant tedavisinin diğer tedavi yöntemlerinden farklı kılan özelliği, tedavi uygulanacak bölgenin etrafındaki dişlere hiçbir şekilde müdahale edilmemesi ve bu şekilde diğer dişlere bir zarar gelmemesidir.

Ucuz implant fiyatıEn ucuz implant fiyatı hesaplama hakkında kesin rakamlar vermek neredeyse imkansızdır. Çünkü implat fiyatı belirlenirken çok fazla faktör göz önüne alınmaktadır. Örneğin, hangi uzman diş hekiminden hizmet aldığınız, hangi kliniğe gittiğiniz ya da implant tedavisi uygulanacak bölgenin durumu gibi nedenlere göre fiyatlar değişiklik gösterecektir.

Tahmini olarak implant fiyatları 2023 yılı için ortalama olarak şu şekildir.

 • Kemik için implant tedavisi 1.500 TL’den başlayan fiyatlarla gerçekleştirilebilir.
 • Sert dokularda grefleme işlemi yapılacaksa 700 TL
 • Bir çeneye uygulanacak olan implant fiyatı 2750 TL
 • İmplantların geri çıkarılması için yaklaşık olarak 600 TL’dir.

Yukarıda bahsedilen ucuz implant fiyatları tamamen ortalama olarak verilen fiyatlardır. Bu fiyatların her tedavi için daha ucuz veya pahalı olarak farklılık gösterebileceğini unutmayınız.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

implant fiyatları 2021İmplant Tedavisi ilk olarak tedavi edilecek bölgenin röntgeni ve fotoğrafı çekilir. Tedavi süreci çekilen röntgen ve fotoğrafa göre planlanır. Operasyona başlamadan önce hastaya Sedasyon işlemi uygulanır. Sedasyon uygulanan hastanın çene kemiği yapısının ve implant takılacak alanın ölçütleri alınır. Alınan ölçütlere göre impantlar hazırlanarak tedavi sürecine başlanır.

İmplantların çene kemiğine yerleştirilebilmesi için farklı yöntem mevcuttur. Bunlardan bir tanesinde implant çene kemiğine yerleştirildikten sonra, implantın korumansı ve sağlam bir şekilde sabitlenmesi için geçici bir başlık takılır. Diğer yöntemde ise takılan implantın çevresi diş etleri sayesinde çevrelenir ve etrafı sarılarak iyileşmeye bırakılır. İmplant takılan bölge tamamen iyileştiğinde protez dişler implantların üzerine yerleştirilir.

 

İmplant Fiyatları Hakkında Merak Edilenler

İnsanlar eksik dişlerinin yerine doldurmak ve bu şekilde de güzel bir ağız ve diş görünüme sahip olmak isterler. Eksik dişlerin yerini de implant tedavileriyle doldurabilirler. İmplant tedavisi hakkında merak edilen sorular şunlardır.

 • Sigorta implant ücretini karşılıyor mu?

  • SGK implant diş fiyatlarını karşılamamaktadır. Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu’nun maddelerine göre diş kökü tedavileri lüks sayılmaktadır ve İmplant tedavisinin birçok alternatifi olduğundan dolayı SGK implant dişi karşılamaz.
 • Diş çekildikten sonra ne kadar süre implant yapılır?

  • Dişlerinizi çektirdikten hemen sonra implant yaptırabilirsiniz. Ancak bu süre 6 ay içerisinde de gerçekleşebilir. Bu durum çektirdiğiniz dişin oluşturduğu boşluğun sağlık durumuna, diş etleri ve çene kemiğinin yapısındaki hasarlara göre değişiklik gösterir.
 • Zigoma İmplant Nedir?

  • Zigoma implant, ileri derecede çene kemiğinde hasar oluşması durumunda başvurulan bir tedavi yöntemidir. Üst çene kemiğinde hiç implant yapılamayacak durumda olan hastalara uygulanabilir. Ayrıca Zigoma İmplant tedavisinin diğer implantlardan farkı daha büyük bir yapıya sahip olmasıdır.
 • Zigoma implant Fiyatları Ne Kadar?

  • Zigoma İmplant fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiler alabilmek için Doktorya adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Zirkonyum İmplantın Diğer İmplantlardan Farkı Nedir?

İmplant tedavisinde kullanılan implantlar genellikle titanyum materyalinden üretilmektedir. Ancak bazı durumlarda ve hastaların istekleri doğrultusunda implantalar zirkonyum materyalinden üretilebilir. Zirkonyum implant, genellikle hastaların daha uzun ömürlü implantlara sahip olmak istemeleri üzerine üretilmektedir. Zirkonyum İmplantlar özellikle dar çene kemiği yapısına sahip olan kişilerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Zirkonyum materyali, Ortodonti tedavilerinden biri olan diş kaplama tedavilerinde de kullanılan bir materyaldir. Zirkonyum aşınmayan, ağızda metal tadı bırakmayan, ağız ve diş sağlığını hiçbir şekilde etkilemeyen bir maddedir. Bu nedenle İmplant fiyatları arasında zirkoryum kaplama ile yapılan tedaviler diğer implantlarla yapılan tedavilere göre biraz daha pahallıdır.

Yerli Ucuz İmplant Tedavisinden Kimler Yararlanabilir?

implant fiyatı ne kadarİmplant tedavisi, çene kemiği gelişimini tamamlayan bireyler tarafından alınabilecek bir tedavidir. Ancak tüm çene kemiği gelişimini tamamlayan bireyler bu tedaviden yararlanamayabilir.

Örneğin çene kemiği gelişimini tamamlamış fakat yaşlı bireylerin çene kemiklerinde oluşan bozukluklar nedeniyle bu tedavi uygulanamayabilir. Ya da çene kemiği gelişimini tamamlamış fakat farklı rahatsızlıkları olan bireylerde bu tedaviden yararlanabilir.

İmplant tedavisi alacak bireylere ilk olarak röntgen ve fotoğraflar çekilerek implant tedavisine uygun olup olmadığına karar verilir. Bu aşama sırasında hastalar, farklı bir hastalıklarının olup olmadığı hakkında uzman hekimlere bilgi vermelidirler. Bu sayede uzman hekimler bu tedavi sürecinin nasıl gelişeceğine dair planlarını yapabilirler.

İmplant tedavisini kimler alacağının yanı sıra insanlar implant fiyatları hakkında merak duymaktadırlar. İmplant tedavi süreciden ödenecek ücretler tedavisin süresine, kullanılan materyallere ve birçok farklı nedene göre değişiklik gösterebilir.

İmplant Tedavisi Alan Kişilerin Tedavi Sonrası Uyması Gereken Hususlar

İmplant tedavisi alan bireylerin operasyon ve tedavi süreci tamamlandıktan sonra bazı hususlara uyması gerekir. Bu maddeleri yerine getirerek iyileşme sürecini kısaltabilir ve implant ömrünü uzatabilir. Tedavi sonrası uyulması gereken hususları şu şekilde özetleyebiliriz.

 • Ortodonti tedavilerinin tümünden sonra uygulanması gereken kurallardan biri olan 2 saat içerisinde hiçbir şey yenilip içilmemesi zorunluluğu implant Tedavisi sonrasında geçerlidir.
 • Tedavi sonrası ilk haftalarda aşırı sıcak ve aşırı soğuk yiyeceklerden kaçınılması gerekir.
 • Uzman hekimler tedavi sonrasında size kullanmak için herhangi bir ilaç vermediyse, herhangi bir ilaç kullanmamaya özen göstermeniz gerekir.
 • Tedavi süreci bittikten sonraki 24 saat içerisinde sigara, alkol gibi zararlı maddelerin kullanımından uzak durulması gerekir.
 • Tedavi süreci tamamlandığı ilk gün buz uygulaması yapılabilir. Gece yatacağınız zaman tedavi ettirdiğiniz bölgenin üzerine yatmamaya dikkat etmelisiniz.

2023 En ucuz implant fiyatları hesaplama

2020 implant tedavisiİmplant Fiyatları hesaplama, tedavinin alınacağı polikliniğe, implantın hangi materyalden yapıldığına, tedavi süresine ve hatta uzman hekimin tecrübesine göre farklılık gösterebileceğini unutmayınız. Doktorya sitemizden hangi kliniklerden implant tedavisini yaptıracağınızı ve tedavi hakkındaki her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. 2023 implant Fiyatları ortalama olarak şu şekildir.

 • Kemik için implant tedavisi fiyatı 1400 TL’dir. Bu fiyata tek silindirik implant ücreti dahil değildir.
 • Sert doku grefleme fiyatı ortalama olarak 650 TL’dir. Bu fiyata kemik tozu ücreti dahil değildir.
 • Alt ya da üst çenelerden birinin tedavi fiyatı 2750 TL’dir.
 • Çene kemiğine yerleştirilmiş implantların çıkarılmasının fiyatı 600 TL’dir.
 • Kıymetli metal ücreti dahil olmayan Zirkonyum implant ve Porselen implant fiyatları 550 TL’dir.
 • İmplant tedavisine ek olarak diş çekimi fiyatı 150 TL ve 20’lik gömülü dişlerin diş çekim fiyatı 500 TL’dir.

Yukarıda bahsedilen implant Fiyatları, birçok farklı nedenden ötürü değişiklik gösterebilir. Döviz kurları da fiyatları etkileyebilir.

Ucuz implantOrtalama fiyatı Bin TL ile başlayan bu yerli implant fiyatları rakiplerine göre oldukça ucuzdur ama kalite olarak aralarında bilinen ve kesin bir çizgi konulamamamıştır. Ülkemizde büyük oranda fiyatlarının alternatiflerine göre daha ucuz olmasından dolayı yerli implant markaları tedavide kullanılmaktadır.

Ucuz İmplant Kalitesi Nasıldır?

Yerli üretimi yapılan birden fazla implant markası bulunmaktadır ve bu ürünler yıllardır kullanılan hiç bir sorun yaşanmayan markalar olduğu söylenebilir. İmplant yaptırmak isteyen kişilerin aklına gelen ilk soru ucuz implant kalitesiz midir ve daha sonra sorun çıkar mı oluyor.

İmplant tedavisinden önce doktorunuz tarafından yapılan ön tedavi ve tahlillerde implant yapılmasında ve implantın yapıldığı alışımlara bağlı olarak bir rahatsızlığınız olmadığında ucuz implant ile yapılan tedavilerde bir sorun yaşanmayacaktır. Genellikle ithal markalar kurlardan dolayı yerli markalara göre 2 ve 3 kat daha fazla fiyatlar ile karşımıza çıkmaktadır.

İmplant hakkında yapılan öneriler kişilere özel değildir, implant seçimi yaparken kesinlikle doktorunuza danışmanız önerilir. 

Would you like to share your thoughts?