İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisi genellikle tüm hastalarda aynı adımlar üzerinden gerçekleşmektedir. Süreci ilk olarak implant işleminin gerçekleştireceği dişin yer aldığı bölgenin röntgeni çekilerek başlar. Röntgen sayesinde kemiğe uygun, ve boş alanı tam dolduracak boyutlarda implantlar hazırlanır.       Uygun ölçütlerde hazırlanan bu dişler cerrahi bir operasyon sonucunda hastanın çene kemiğine yerleştirilir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürerİmplant tedavisi sırasında hastanın çenesine yerleştirilecek olan implant bir tane ise cerrahi operasyon ortalama olarak 10 ile 30 dakika arasında bir süre içerisinde gerçekleştirilir. Hastanın çene yapısına yerleştirilecek olan implant sayısı artıkça cerrahi operasyon süreci de o doğrultuda artacaktır.  Hastanın çene kemiğinin yapısına göre ve implantın yerleştireceği yere göre bu operasyonun süresinde artışlar ve azalışlar meydana gelebilir.

Çene kemiğine yerleştirilecek olan implant için yerel anestezi uygulanır. Cerrahi operasyon sonucunda yerleştirilen implantla birlikte süreç tamamlanır. İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer sorusunun cevabı ise hastanın durumuna, çene ve diş yapısına göre farklılık göstermektedir. Ancak bu süre ortalama olarak 6 hafta ile 6 ay arasında değişmektedir.

İmplant Tedavisi Süresince Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Diş kaplama yapımıİmplant tedavisi bir kişinin bir ya da daha fazla dişini kaybettiğinde ve yerine yeni diş yerleştirilmesini istediğinde gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer konusu ise çene kemiğinin durumuna ve yapılan implantın uyumuna göre farklılık gösterir. Bu nedenle implant tedavisi sürecinde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumları şu şekilde sıralayabilir.

  • İmplant tedavisi uygulanan bireyim implantların çene kemiğine uyumu sağlanana kadar dişlere zarar verebilecek her türlü davranışlardan kaçınılması gerekmektedir.
  • Alacakları besinlerin implanta zarar verebilecek bir özelliği varsa bu yiyeceklerden uzak durması gerekir.
  • Tedavi alacak ya da alan kişilerin ağız bölgesine darbe almamaları için çaba göstermeleri gerekmektedir.
  • Aşırı soğuk ya da aşırı sıcak yiyeceklerin tüketiminden kaçınılması gerekir.

Yukarıdaki yöntemlere dikkat ederek ve bunları uygulayarak İmplant tedavisi süreci daha rahat ve daha sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz. Ayrıca bu kurallara uyarak ve daha hassas davranarak bu süreci kısaltabilirsiniz.

Would you like to share your thoughts?