İmplant Yaptırma Yaşları

Ağzınızda yer alan dişlerin daha önceden çekilmesi ya da farklı nedenlerden dolayı düşmesiyle oluşan diş kaybını ortadan kaldırmak için hazırlanan yapay diş köklerine İmplant adı verilir. İmplantlar takılacağı yerin boy ve çapına göre özel olarak hazırlanırlar.

 • Web sitemizde reklam yayınlamak ister misiniz?
 • 25 Kasım 2020 Ağız & Diş Yorum (0)

  İmplant Tedavisinde, implantların çene yapısına yerleştirilebilmesi için çene kemiğinin sağlıklı ve dayanıklı olması gerekir. Ayrıca implantın yerleştirilebilmesi için çene kemiğinde uygun yer ve alan bulunması gerekmektedir. Bu nedenle implant tedavisi çene yapısını tamamlamış bireylere uygulanabilir. Bu durumda İmplant Yaptırma Yaşları hakkında sorular ortaya çıkarıyor.

  İmplant Yaptırma Yaşları Kaçtır?

  İmplant tedavisi yapılabilmesi bireylerin çene gelişimini tamamlamış olması gerekir. Çene gelişimi kızlarda genellikle 15 – 16 yaş aralarında tamamlanırken, erkeklerde çene kemiği 17 – 18 yaş aralığında tamamlanmaktadır. İmplant Yaptırma Yaşlarını kızlar için 16 yaş erkekler için 18 yaş sonrası olarak ifade edebiliriz. Çene gelişimini tamamlamış insanların neredeyse hepsine implant tedavisi uygulanabilir. Ancak yaşlı insanlarda bu tedavinin uygulanabilmesi için, çene yapısının sağlam ve dayanıklı olması gerekir.

  İmplant Tedavisini Zorlaştıracak Rahatsızlıklar Hangisidir?

  İmplant tedavisi yapılacak bireylerde farklı hastalıklar ve bazı sağlık sorunları mevcut ise implant tedavisi zorlaşabilir. Bu durumları şu şekilde sıralayabiliriz.

  Yukarıdaki hastalıklara ek olarak bazı hastalıklarda da bu gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle implant tedavisine başlamadan önce uzman hekiminizle özellikle görüşmeler yaparak rahatsızlıklarınızı paylaşmalısınız. Bu görüşme sonucunda uzman hekimlerin sizleri vereceği tavsiyeleri özenle uygulamalısınız.

  İmplant Tedavisi Yaşları hakkında genel bilgi verecek olursak çene gelişimini tamamlamış ve çene yapısı sağlam ve dayanıklı olan herkes bu tedavi yaptırabilir.

 • Web sitemizde reklam yayınlamak ister misiniz?