Kompozit Dolgu

Kompozit dolgu tamamen doğal diş renginde olan bir dolgudur. Böylelikle estetik açıdan hem fazla tercih edilmekte hem de dişte bir dolgu var izlenimi oluşturmamaktadır. Bu dolgular daha çok diş renginde bozulmalar olması durumunda dişe fonksiyon kazandırmak için yapılı aynı zamanda kompozit dolgular daha çok kırık ve çatlak dişlerde kullanılır. Özellikle gece diş gıcırdatan kişilerde ve dişlerini uykuda sıkan kişilerde rastlanan diş problemlerine kompozit dolgu ile alternatif tedavi üretilir. Bu durumda kompozit diş dolgu rahatlıkla uygulanan duygulardan biridir.

Kompozit dolgu estetik olmasının yanı sıra hem de ekonomik dolgulardan biridir. Ayrıca estetik açıdan hoş bir görüntü oluşturur. Dolayısıyla böylelikle hem hasta hem de hekim tarafından sıklıkla tercih edilen dolgulardır. Kompozit dolgu tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise hiç bir ön hazırlığa gerek olmadan yapılmasıdır. Çok kısa sürede hazırlanıp tek seansta uygulanabilen maksimum 10 yıl kullanılabilen sağlıklı dolgulardan biridir.

Diş Dolgu Tedavisi

Diş Dolgu Tedavisi

Diş dolgu tedavisi diş hekimliğinin en fazla ve uzun yıllardır yapılmakta olan tedavilerdir. Dolgu tedavisi fonksiyonunu yitiren çürümüş doku kaybına uğrayan dişlerin gerek görüntü