Lamine Diş Fiyatları

Lamine Diş Nedir?

Genellikle ön dişlere uygulanan dişlerin hafif aşındırılması suretiyle çok ince bir porselen ile kaplanmasıdır. Lamine diş kaplama tedavisi diş dokusuna zarar vermez. Diş dokusunda çok az bir kayıp olur.

Lamine Diş Nasıl Yapılır?

lamine diş fiyatlarıLamine diş tedavisi yaprak porselen olarak bilinen oldukça ince bir tabaka biçiminde hazırlanır. Lamine dişin özelliği ışığı geçirmesidir. Işık geçirgenliği en üst seviyededir. Bundan dolayı doğal bir diş görüntüsü oluşturur. Bu nedenle ön dişlerde kullanılması genellikle tercih edilir. Ön dişlere uygulanan bu kaplama çok hafif aşındırma sureti ile yapıştırılır.

Dişlerin kesilmesi veya küçültülmesi söz konusu değildir. Aşındırma işlemi porselenin dişin üst yüzeyine tam olarak tutturulabilmesi için uygulanır. Bu kaplama tedavisi genellikle ön dişlerinde deformasyon olanlar renk değişikliği veya çarpıklık olanlar aynı zamanda sigara çay gibi boyar maddelerden etkilenen ve kötü görüntü oluşturan dişlere uygulanır.

Bu kaplama tedavisinden sonra dişlerde renk değişikliği oluşmaz. Çok ince bir porselen olmasına rağmen son derece dirençli bir tedavidir. Özellikle aşınmalara karşı yüksek direnç gösterir. Tecrübeli diş hekimleri tarafından yapılmış diş tedavisi uzun süre kullanım olanağı sağlar.

 

Lamine Diş Fiyatları

Lamine diş fiyatları genel anlamda diş tedavilerine bakıldığında düşük maliyetli tedavilerden biridir. Bu konuda fiyatın belirlenmesi diş hekiminin tecrübesi, lamine  tedavisinde hangi materyal ve hangi ürünün kullanılacağına bağlı olarak fiyat farklılıkları oluşur. Lamine kaplama fiyatları ile ilgili bir diğer konu ise tedavi uygulanmadan önce hastanın komşu dişlerinin tedaviye ihtiyacı olup olmadığı, varsa ne tür bir tedavi uygulanacağı ile ilgili değişikliklerdir. Lamine diş fiyatları ile ilgili en doğru bilgi ise diş hekimi ile karşılıklı görüşülerek öğrenilen bilgidir.

 

Lamine Diş Avantajları Nelerdir?

Lamine kaplama diş tedavisi genellikle estetik kaygıların giderilmesi için yapılır. Lamine tedavisi doğal dişlerin doğal formunu bozmadan yapılır. Yapıştırılan porselen pürüzsüzdür. Lamine tedavisinde kullanılan yapıştırıcılar son derece kuvvetli medikal ve doğal yapıştırıcılardır. Porselen dişler kendiliğinden düşmez ancak diş hekimi tarafından çıkartılabilir.

 

Gülüş Tasarımı

Lamine DişDişler yüz estetiğinin önemini ayrıntısını oluşturur. Bu ayrıntının büyük bir kısmı dişlerdir. Estetik diş hekimliği yeni nesil diş tedavileri ile kombine bir tedavi oluşturarak hastanın diş sağlığı beklentilerini ve gülüş tasarımı hazırlayarak da hastanın estetik beklentisi karşılanmış olurlar. Özellikle lamine kaplama tedavisi bu bakımdan kombine bir tedavidir. Lamine kaplama genellikle ön dişlere uygulanan bir tedavi olması açısından lamine diş kaplama fiyatları diğer tedavilere göre daha düşük maliyetlidir. Ön dişlerde görsel bozukluğu olan hastalara uygulanan bir tedavidir. Hastanın ağız içi bakımını düzenli yapması durumunda uzun yıllar sorunsuz kullanılabilen tedavilerden biridir.

 

Lamine Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

Lamine porselen dişler ağız içi bakımı düzenli olarak yapan hastalarda oldukça uzun süre kullanım olanağı sağlar. Ancak hastanın ağız içi bakımına son derece dikkat etmesi gerekir. Günde en az 2 kez fırçalamak diş ipi kullanmak ve ara yüz fırçası ile diş aralarını temizlemek önemlidir. Bunun dışında tırnak yeme ve sert cisimleri ısırma alışkanlığı olmayan kişilerde son derece güvenilir ve uzun süre kullanılabilen dişlerdir.

Lamine Diş Kimlere Uygulanır?

Özellikle ön dişlerinin görüntüsünden, gülüşünden memnun olmayan kişilere lamine kaplama tedavisi uygulanır. Estetik diş hekimi alanı olan lamine diş tedavisi gülüş tasarımı yapılarak uygulanır ve sonuç her zaman mükemmeldir. Diş aralıkları fazla olan kişiler, ön dişlerinde deformasyon kırık ve aşınma olanlar diş yapısında genetik bozukluk bulunanlar, çarpık ve eğri diş yapısına sahip olanlara uygulanır.

Would you like to share your thoughts?