2022 Saç Ekimi Fiyatları

Gelişen teknolojiler sayesinde saçları dökülen bireyler, hayallerindeki gür ve hacimli saçlara kavuşabilirler. Bunun için tek yapmaları saç ekimi işlemine başvurmaktır. Hem erkekler hem de kadınlar dökülen saçlarının oluşturduğu boşlukları geri doldurmak için saç ekimine başvurabilir. Saç ekimi, saç ekimi sonrası, saç ekimi öncesi sonrası, saç ekimi fiyatları hakkındaki tüm ayrıntılı bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

 • Web sitemizde reklam yayınlamak ister misiniz?
 • 11 Ekim 2021 Fiyatlar Yorum (0)

  Saç ekimi hem erkeklere hem de kadınlara uygulanan, dökülen saçların oluşturduğu boşlukları doldurabilmek ya da kellik problemini ortadan kaldırmak için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemle kaybedilen ya da işlevini yitiren saç köklerinin geri kazanılmasına yardımcı olunur. Saç köklerinin geri kazanılmasıyla bireylerde oluşan seyrelme, saç boşlukları ya da kellik problemleri ortadan kaldırılır.

  Saç Ekimi Nedir? Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

  Saç kökünün aktifliğini yitirmesi sonucunda saç dökülmesi yaşanır. Saç dökülmesi sonucunda ortaya çıkan seyrekliklerin ya da kelliklerin olduğu bölgelere sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine Saç Ekimi denir. Bu işlemde hastanın kendi doğal saçları kullanılmaktadır. Bu işlem kişiye özel olarak planlanarak gerçekleştirilir. Saç dökülmesi yaşanan bölgeye eklenecek olan saç kökleri genellikle kişinin ense bölgesindeki dökülmeye daha dirençli saç kökleri kullanılır.

  Saç ekim işlemindeki en temel amaç, ekilen saçların diğer saçlardan belli olmayacak şekilde doğal olması ve kalıcı şekilde istenilen hacim ve gürlükteki saçlara kavuşmaktır. Bu işlem küçük bir cerrahi operasyondur. Fakat kesinlikle uzman doktorlar ya da uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Merdiven altı olarak tabir edilen mekanlarda daha ucuz olduğu için saç ektirme işlemine başvurursanız, çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşabilir, hatta sağlıklı saçlarınızı bile kaybedebilirsiniz.

  Saç Ekimine Kimler Başvurabilir?

  Saç ekimi işlemine, ense bölgesinde saç kökü olan tüm bireyler başvurabilir. Ancak ense bölgesindeki saç kökü, seyreklik ya da kellik bölgesini dolduracak düzeyde olmayan bireylere bu işlem önerilmez. Çünkü enseden alınacak olan saç kökü tam olarak kelliği doldurmayacaktır ve bu şekilde istenilen hacimliye ve gürlüğe ulaşmayacağından iyi görünmeyecek ve ekim olduğu belli olacaktır.

  Saç ekim işlemi genellikle 20 yaşından büyük olan bireylere önerilmektedir. Ancak her yaştaki birey için uygulanabilecek bir prosedürdür. Kadın ve erkekler için aynı şartlar ve koşullar geçerlidir. Saç dökülmesinin yanı sıra, yara izi olanlar, kafa derisi yaralanmalarıyla karşı karşıya olanlar, kozmetik cerrahi sonucunda saçında dökülmeler olanlarda uzman doktorlara başvurarak saç ektirebilirler.

  Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Saç ekimi işlemi 4 temel aşamada gerçekleştirilir. Bu aşamalar saç çizgisinin ve greft aşamasının belirlenmesi, saç ekim işlemine hazırlık, saç ekim operasyonu ve saç köklerinin ekilmesidir.

  Saç Çizgisinin ve Greft Sayısının Belirlenmesi

  Saç ekim uzmanları ilk olarak konsültasyon esnasında saç dökülmesinden etkilenen bölgenin ve saç kökü alınacak bölgenin durumunu inceler. Daha sonra kişinin saç dökülmesinin türüne ve boyutuna göre hangi tekniğin kullanılacağına karar verir. Bu esnada greft sayısını belirler.

  Hasta birey bilgilendirildikten sonra, doğal saç ekim işlemi için saç çizgisi kişiye uygun olarak belirlenir. Belirleme yapılırken saç kökünün alınacağı bölgedeki saç kökünün yeterlilik durumu, bireyin istediği saç modeli göz önüne alınır. Saç çizgisi ve saç modeli çizilerek operasyon planı oluşturulur.

  Operasyona Hazırlık

  Saç ekimi operasyonunu hazırlık olarak saçların ekileceği bölge ve saç kökünün alınacağı bölge tıraş edilir.

  Saç Ekimi Operasyonu

  Saç ekimi işleminden önce lokal anestezi ya da iğne veya iğnesiz olarak basınçlı aparat yardımı ile alım yapılacak olan alana uygulanır. Saç kökleri alınırken bölge uyuşturulacağı için birey hiçbir şekilde ağrı hissetmeyecektir. Lokal anestezi uygulanmasından çekinen ya da korkan bireyler için sedasyon uygulanabilir.

  Erkek ve kadınlarda kafa dersinin arka kısmındaki ya da yanındaki saçlar yaşam boyu büyüme sağlamaktadır. Bu nedenle alınacak saç kökleri genellikle bu bölgelerden alınmaktadır. Alınan saç kökleri bölgeye nakledilir. Daha sonra saç ekilen bölgedeki saçlar hem de saç kökü alınan bölgedeki saçlar uzamaya devam eder.

  Enseden ya da yan taraflarda yer alan saçların köklerinin alınması uzmanlık gerektiren ve oldukça dikkat edilmesi gereken işlemlerdir. Sağlıklı şekilde alınan saç kökleri tekli, ikili ve üçlü olarak gruplandırılır. Daha sonra steril bir şekilde ekim zamanına kadar muhafaza edilir.

  Saç Köklerinin Ekilmesi

  Toplanan saç köklerinin belirlenen bölgelere ekilebilmesi için ilk olarak her saç kökünün yerleştirilebilmesi için küçük kesiler atılır. Sağlıklı saçların uzmana yönleri dikkate alınarak ayarlanan kanallara saç kökleri tek tek yerleştirilir. Bu şekilde saç köklerinin ekime işlemi tamamlanır.

  Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

  Saç ekim işlemleri operasyonlarında Türkiye oldukça başarılı olan ülkeler arasında yer almaktadır. Türkiye’de birçok başarılı saç ekim merkezi vardır. Bu merkezlere başvurarak Saç ekimi fiyatları hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Çünkü fiyatların belirlenmesinde birçok farklı faktör göz önüne alınmaktadır.

  Saç Ekimi Fiyatları 2021

  Saç ekimi fiyatları 2021 yılında belirlenirken kullanılan ekim yöntemi, uzman doktorun bilgi ve tecrübesi, hizmet verdiği saç ekim merkezinin konumu gibi faktörler göz önüne alınarak hesaplanmıştır. Bu nedenle kesin rakamlara ulaşabilmek için saç ekim merkezleriyle irtibata geçmeniz gerekmektedir.

  Saç Ekimi Fiyatları 2022

  Sağlık Bakanlığı onaylı saç ekim merkezlerinin internet sitelerinde fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgiler verilmesi yanlıştır ve yasal değildir. Çünkü fiyatların belirlenebilmesi için birçok farklı etkenin bilinmesine gerek vardır. Saç ekimi fiyatları 2022 yılı için de birçok farklı faktör göz önüne alınarak belirlenecektir.

  Saç Ekimi Sonrası Saç Bakımı Nasıl Olur?

  Saç ekim işlemi genellikle 6 ila 8 saat arasında bir sürede gerçekleştirilmektedir. İşlem bittikten sonra donör bölgesine bandaj sarılır. Uzman doktor sizlere dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgi verecektir. Saç ekimi sonrası sizler bu talimatları yerine getirmelisiniz ki saç kökleri tam olarak yerleşerek biran önce iyileşmeye ve çıkmaya başlasınlar.

  Saç ekimi sonrası ilk üç gün boyunca bireyin ense bölgesi bandajla sarılı olarak kalmaktadır. Saçların ekildiği bölge ise açık kalır. Ekimden sonraki ilk gün ense ve ekim yapılan bölgede hafif kanamalar ortaya çıkabilir. İkinci günden sonra kabuklanmalar başlayacaktır. Ekim yapılan bölgeye ilk zamanlarda temas etmemeye dikkat etmelisiniz. Ekim işleminden sonraki 8 – 10 gün içinde kabuklanmalar ortaya çıkabilir.

  Kabuklar genellikle kepek gibi görünürler ve saçlarınızı yıkadıkça kaybolacaktır. Onuncu günden sonra oluşan kabuklanmalar tamamen yok olacaktır. Kabuklanma oluştuğu dönemde ekim yapılan bölgeyi koruyabilmek için şapka kullanılabilir. Fakat kullanılacak olan şapka hiçbir şekilde baskıya yol açmamalıdır. Ayrıca sadece güneşe çıkarken takılmalıdır. Diğer zamanlar ekim yapılan bölgenin açık bırakılması iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

  Saç ekimi sonrası belirli bir zaman içinde şok dökülmeler yaşanabilir. İşlemden sonraki ikinci hafta ile ikinci ay içerisindeki zaman içinde ekilen saçlarda dökülmeler meydana gelecektir. Bu dökülmelere şok dökülmeler denilmektedir. Ekim yapılan bölgede tek tük saçlar kalacaktır. Hatta bazı saç kökleri ufak ufak yeni saçlar çıkaracaktır. Bu süre içinde kafanızda uyuşukluk ya da hissizlikler meydana gelebilir. Tüm bu süreç geçicidir ve genellikle tüm saç ekim işlemlerinde görülmektedir.

  Ekimden sonraki 3 ay sonra şok dökülmelere geçecektir. Daha sonra ekilen saçlar çıkmaya ve zaman içinde uzamaya başlayacaktır. İlk başlarda çıkan saç telleri kıvırcık ya da dalgalı olabilir. Yeni çıkan saç telleri diğer saçlara adapte olana kadar bu durum normaldir. Yeni saçların doğal saçlar gibi çıkması genellikle 6 ay ile 1 yıllık süre içinde gerçekleşecektir.

  Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Saç ekiminden sonra ilk 3 gün, ekilen saç köklerinin tutunabilmesi için oldukça önemlidir. Bu nedenle saç ekiminden sonra dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususları şu şekilde sıralayabiliriz.

  Saç Ekimi Öncesi Sonrası

  Saç ekimi öncesi sonrası fotoğraflara saç ekim işlemi için uzman doktorlara başvurduğunuzda ulaşabilirsiniz.

 • Web sitemizde reklam yayınlamak ister misiniz?