Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kaplama diğer tedavilerle mukayese edildiğinde daha gelişmiş yeni nesil ve son teknoloji kullanılarak yapılan tedavilerdir. Aynı zamanda zirkonyum estetik açıdan doğal bir görüntü sağlar. Altyapısı metaldir. Ancak önceki yıllarda yapılan kuron kaplama metallerden çok daha farklıdır. Element olarak zirkonyum beyazdır. Bu nedenle ışık geçirgenliği olduğundan doğal ve estetik bir görüntüsü vardır. Diğer yandan zirkonyum kaplama çiğneme öğütme yeme açısından bakıldığında gerek ön dişlerde yapılan kaplamalarda gerekse arka dişlerde oldukça dayanıklıdır.

Zirkonyum kaplamaDiğer bir önemli konu ise zirkonyum kaplamalar uzun vadede kullanılması durumunda diş etlerinde hiçbir renk değişikliği ve morarma yapmaz. Zirkonyum kaplama fiyatları klasik kaplama tedavilerinden daha yüksek maliyetli olsa da dayanıklılık ve uzun kullanım açısından değerlendirildiğinde ekonomik olduğu söylenebilir.

Zirkonyum porselen kaplama kombine bir tedavidir. Hem estetik kaygıları gidermesi açısından hem de hastanın yaşam kalitesini iyileştirmesi açısından önemli tedavilerden biridir. Bu nedenle zirkonyum porselen kaplama gerek diş hekimleri gerekse hastalar tarafından en fazla tercih edilen kaplama türüdür.

 

Zirkonyum Kaplama Fiyatları Ne Kadar ve Neden Değişir?

Zirkonyum diş kaplama tedavisinde fiyat belirleme oldukça zordur. Bu konuda yapılması gereken en doğru işlem ilk muayene de diş kaplama fiyatları konusunda hekimle görüşerek kaç adet kaplama yapılacağı, hangi markanın kullanılacağı ve tedavi ile ilgili ayrıntılar hastaya bilgi verilerek tedavinin genel olarak maliyeti çıkartılır. Zirkonyum diş kaplama tekniği diğer tedavilere göre farklıdır. Kullanılacak olan malzemeler zirkonyum metalinin kalitesini uzun yıllara taşıyacak olan işlemlerdir.

 

Zirkonyum Kaplama Tedavisinde Uzun Vadeli Yaşam Kalitesi Nasıl Olur?

Zirkonyum diş tedavisinin kombine oluşu hem güzel estetik bir görsellik sağlaması açısından hem de uzun ömürlü bir tedavi olması açısından diğer tedavilerden daha farklıdır. Bugün yeni nesil tedavi olarak tarif edilen hastalara dayanıklı ve estetik bir görüntü olanağı sunması açısından en fazla tercih edilen tedavilerden biridir. Hem diş eksikliklerinin giderilmesinde hem de estetik bir doğallık sağlaması açısından hastalara birçok alternatifi birlikte sunar. Dolayısıyla hastanın yaşam kalitesi artar ve estetik gülüş tasarımı ile tam anlamıyla kombine bir tedavi ortaya çıkar.

Zirkonyum Diş Kaplamalarının Ömrü Ne Kadardır?

Zirkonyum kaplama günümüzün yeni nesil olarak tarif edilen uzun ömürlü ve dayanıklı bir diş tedavisidir. Aynı zamanda zirkonyumun diş eti ile biyolojik uyumu tedavinin başarısında büyük ölçüde rol oynar. Gerek ön dişlerde gerekse arka dişlerde deformasyona uğramış kırık ayrık veya çarpık dişlerin tedavisinde zirkonyum kaplama çok başarılı sonuçlar verir.

Kullanım olarak hastanın ağız içi bakımını ve hijyeni doğru ve düzenli yapması durumunda 20 yıl rahatlıkla kullanılabilen bir tedavidir. Bunun sebebi ise zirkonyum tedavisinde gerek zirkonyum implantlarda çok daha uzun ömürlü bir tedavi ve kullanım sağlar. Zirkonyum kaplama tedavilerinin uzun ömürlü olmasının en önemli koşulu hastanın ağız içi bakımını düzenli ve titizlikle yapmasıdır. Bu hastalar uzun yıllar hiç sorun yaşamadan zirkonyum kaplama dişlerini rahatlıkla kullanırlar.

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama Diş Tedavisinin Kullanım Alanları

Diş kaplama öncesinde beyazlatma işlemi yaptırıp bundan iyi bir sonuç alınamadığı durumda hastaların tercih ettiği tedavilerden biridir. Ayrıca daha önceden porselen kaplama yapılıp dişleri kesilen hastalara zirkonyum tedavisi daha kısa sürede yapılır.

Zirkonyum kaplama fiyatlarıAynı zamanda doğuştan diş ayrıklığı bulunan hastalar ve ön dişlerinden estetik olarak memnun olmayan kişiler veya travma sonucunda kırık ve deforme olmuş dişlerde zirkonyum tedavisi oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bunun yanı sıra kanal tedavisi olup dişin renginin değişmesi durumunda veya doku kaybına uğramış olan dişlerin dolguları üzerine zirkonyum porselen kaplanarak son derece dayanıklı ve estetik bir tedavi oluşturulur.

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisinin Avantajları

Zirkonyum porselen kaplama diş tedavisinin birçok avantajları bulunur. Öncelikle sıcak ve soğuk hassasiyeti asla oluşmaz. Diğer bir avantajı ise ışığı geçirdiği için doğal ve estetik bir görüntüsü vardır. Önceki yıllarda porselen kaplamaların altındaki altyapı materyali metal olması açısından diş etinde morarma ve renk değişikliği oluşurdu. Ancak zirkonyum diş kaplamalarında diş etinde morarma ve renk değişikliği kesinlikle oluşmaz.

Zirkonyum metali beyaz olduğu için porselenle kaplandığında mat bir görüntü yerine parlak bir görüntü oluşur. Bu da dişe doğal bir görsellik katar. Zirkonyum kaplama aynı zamanda da estetik tasarım oluşturularak yapılan tedavilerdir.

Would you like to share your thoughts?