Ağız & Diş

Diş Teli Lastiği Ne İşe Yarar?

Diş teli lastiği, farklı çaplarda ve kalınlıklarda olan, diş teli tedavilerinde dişlerin istenilen yöne doğru hareket etmesi yardımı olan bir aparattır. Genellikle diş teli tedavisinin son dönemlerinde, dişlerin arasındaki ilişkileri düzenlemek için kullanılır. Makalemizde Diş Teli lastiği nedir, diş teli lastiği nasıl takılır, Diş teli lastiği çeşitleri gibi birçok farklı konu hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ağız & Diş

Diş Estetiği Nedir? Diş Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

İdeal ve estetik bir gülüş tasarımına sahip olabilmek için yaptıracağınız tedavilerin ve yöntemlerin tamamına diş estetiği adı verilir. Bu tedavide en iyi şekilde sonuçlar elde edebilmek için yüzün, ağız yapısının ve dişlerin oransal değerlendirmeleri gerçekleştirilerek ideal bir yüz ve gülüş tasarımı gerçekleştirilir. Diş Estetiği Nedir? Diş Estetiği Nasıl Yapılır? Diş Estetiği Fiyatları gibi birçok ayrıntılı bilgilere makalemizi inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Ağız & Diş

Yamuk Diş Nasıl Tedavi Edilir?

Dişlerimizdeki yamuklukları ve çarpıklıkları diş teli tedavileriyle düzelttirebiliriz. Ancak dişlerimizin tamamında bozukluk yoksa ve sadece birkaç dişte sorun varsa bunları düzelttirmek için farklı tedavi yöntemleri mevcuttur. Bu tedaviler arasında Yamuk Diş Tedavisi de yer almaktadır. Yamuk Diş Nedir?, Yamuk dişler nasıl düzeltilir? Yamuk Dişleri Düzeltme fiyatı gibi birçok farklı konu hakkındaki bilgilere makalemizi inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Ağız & Diş Fiyatlar

Diş Eti Tedavisi Fiyatları Ne Kadar

Ağız ve diş sağlığınızı gerçekleştirmek için başvuracağınız diş eti tedavisinde insanların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi Diş Eti Tedavisi Fiyatları sorusudur. Ancak bu sorunun cevabı kişinin rahatsızlığına, yaşına, uygulanacak olan tedaviye, tedavide kullanılacak materyallere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yani fiyatın belirlenmesinde birden fazla etken yer almaktadır.

Ağız & Diş

Dil Temizliği Nasıl Yapılır?

Ağız ve diş sağlığı açısından dişlerin temizliği ne kadar önemliyse dil temizliği ve hijyeni de o kadar önemlidir. Tüm insanlar inci gibi dişlere, güzel bir nefes kokusuna sahip olmak ister. Bunun yolu da ağız ve diş hijyeninden geçmektedir. Dilin temizlenmesi de ağız ve diş hijyeni için yapılması gereken bir işlemdir.

Ağız & Diş

Diş Çekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş çekimi, dişin çene kemiği yapısındaki soket denilen yuvasından çıkartılması işlemidir. Genellikle diş çekimleri lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu nedenle diş çekimi sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmez. Ancak diş çekimi sonrası ağrı, kanama, şişlik gibi durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Diş Çekimi sonrası ağrı, Diş çekimi sonrası kanama, Diş çekimi sonrası şişlik, iyileşme süreci, diş çekimden sonra neden tükürülmez gibi birçok farklı konudaki bilgiye makalemizden ulaşabilirsiniz.

Ağız & Diş

Diş Eti Grefti Nedir? Diş Eti Grefti Ameliyatı

Dişlerinizden bazıları diğerlerine göre daha uzun görünüyorsa ya da sıcak veya soğuğa karşı hassasiyet meydana geldiğinde, diş eti çekilmesiyle karşı karşıya olabilirsiniz. Çekilen diş etlerini diş eti grefti tedavisiyle tedavi ettirebilirsiniz. Diş eti grefti hakkındaki tüm ayrıntılı bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.