Damon Braket Fiyatı

Braketlerin sabitlenmesi için özel ark telleri kullanılır. Ark teller diğer tellere göre daha düşük kuvvetler uygular ve bu sayede sürtünme daha da azalar. Bu etkenler, diğer ortodonti tedavilerinde ortaya çıkan ağız ve diş hareketlerinin yavaşlaması gibi sorunların ortadan kalmasına yardımcı olur.

Damon Braket FiyatıDamon braket, ortodonti tedavilerinde kullanılan braketler ve diş tellerine göre daha hızlı ve daha konforlu bir tedavi süreci sunmaktadır. Damon braketler, Clay Damon adında Amerikalı bir ortodontist tarafından geliştirilmiştir.

Damon braketler kendinden kapağı olan, dişler üzerine yapıştırılan bir ortodonti tedavisidir. Diğer ortodonti tedavilerindeki gibi telle ya da lastikle bağlanmalarına gerek yoktur. Dişlerin kaydırılarak doğal bir şekilde düzgün bir dizilime kavuşması sağlanır. Bu nedenle hastalar hiçbir şekilde sıkıntı ve rahatsızlık duymadan tedavi sürecini tamamlarlar.

Damon Braket Özellikleri ve Avantajları

Damon braket özellikleri ve avantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Damon braket tedavisi, diğer ortodonti tedavilerine göre daha hızlı bir sürede tamamlanmaktadır. Diğer ortodonti tedavilerine göre yaklaşık olarak 7 ay daha kısa bir sürede tamamlanabilir.
  • Damon braket tedavi süresince uzman diş hekimlerine kontrole gitme sıklığı diğer ortodonti tedavilerine göre daha azdır. Bu sayede en iyi uzman diş hekimleri nerede olursa olsun giderek tedavi hizmeti alabilirsiniz.
  • Diğer ortodonti tedavilerinde hissedilen ağrı ve sızı yapılan araştırmalara göre Damon braket tedavisinde %60 daha az olduğu gözlemlenmiştir.
  • Dişlere uygulanan baskı daha az olduğundan dolayı ağız ve diş hareketlerini daha kolay ve daha sağlıklı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Damon braket tedavisinde ligatür teli ve lastikler olmadığı için dişlerde ve braketlerde plak ya da bakteri oluşumu daha az olacaktır. Bu durumda ağız ve diş bakımınızı daha kolay gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.
  • Şeffaf seçeceği sayesinde, estetik açıdan sıkıntı çekmeden hızlı ve sağlıklı bir şekilde etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Damon braket fiyatlarıDamon braket tedavisinin avantajlarını yukarıda sıraladık. Peki, bu tedavinin hiç dezavantajı yok mu? Sağlık ve estetik açıdan hiçbir dezavantajı olmayan bu tedavinin tek dezavantajı diğer ortodonti tedavilerine göre biraz daha maliyetli olmasıdır.

Damon Braket Fiyatı

Damon Braket tedavisiyle bir ya da bir buçuk ayda 2 veya 3 seansta ciddi sonuçlar alabilirsiniz. Dişlerinizin neredeyse istediğiniz konuma geldiğini görebilirsiniz. Diğer ortodonti fiyatlarına göre biraz daha maliyetli olan Damon Braket Fiyatı birçok farklı etken göz önüne alınarak belirlenmektedir. Bu etkenlere hangi diş hekiminden ya da hangi klinikten hizmet aldığınızı ve damon braket tedavisinde kullanılan maddelerin kalitesini örnek olarak gösterebiliriz. Ancak ortamla olarak Damon Braket Fiyatı 8.000 – 10. 000 TL arasında değişmektedir.

Would you like to share your thoughts?