İnsanlar dişlerini ne kadar çok ve düzenli olarak fırçalasalar da istedikleri diş beyazlığını yakalayamaya bilirler. Bu nedenle insanlar dişlerini beyazlata bilmek için doğal diş beyazlatma işlemlerine ya da uzman hekimler yardımıyla tedavi ihtiyaç duyabilirler.

Diş Rengi Neden Koyulaşır

Diş beyazlatma tedavisiDişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalasanız da aşağıdaki maddeleri sıklıkla gerçekleştiriyorsunuz dişleriniz doğal rengini terk ederek koyulaşır.

  • Aşırı derecede tüketilen çay, kahve ve gazlı içecekler dişlerinizin koyulaşmasına neden olur.
  • Yaşlar ilerledikçe doğal olarak dişlerde koyulaşmalar meydana gelebilir.
  • Dişlere daha önce uygulanmış olan Ortodontik tedaviler dişlerin koyulaşmasına neden olabilir.
  • Aşırı şekilde istemeden ya da isteyerek alınan flor
  • Sigara ve alkol gibi zararlı maddelerin kullanımı dişlerin koyulaşmasına neden olabilir.

Dişlerinizin doğal rengini koruyabilmek için yukarıda bahsedilen maddelere dikkat etmelisiniz ve ağız ve diş sağlığınızı ihmal etmemelisiniz.

Diş Beyazlatma Tedavisi Nasıl Yapılır

Diş beyazlatma tedavisi uzman hekimler tarafından steril ve hijyenik kliniklerde gerçekleştirilir. Diş hekimleri hastanın onayını aldıktan sonra, hastanın doğal diş renginin tespitini gerçekleştirir. Bu sayede beyazlatma işlemi doğal diş rengi ortaya çıkana kadar tedavi yapılır.

Diş beyazlatma fiyatlarıDiş beyazlatma işlemi yapılan hastaya diş beyazlatıcı ilaç uzman hekim tarafından dişlere özel bir cihaz yardımıyla sürülür. Bu işlem 3 tekrar ile 15 dakika olarak gerçekleştirilir.

Diş beyazlatma işleminde kullanılan ilaçların peroksit oranları yüksek olduğundan beyazlatma işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşir ve gözle görülür farklar ortaya çıkar. Bu yöntemin kalıcılığı uzun zamanlar sürebilir. Bu zamanı daha da uzatabilmek için ağız ve diş sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Dişlerinizi düzenli ve doğru şekillerde fırçalamalısınız. Diş Beyazlatma Tedavisi, Diş beyazlatma fiyatları ve daha birçok ortodonti tedavisi hakkında Doktorya sitesinden ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Would you like to share your thoughts?