Diş Eti Tedavisi

Diş Eti hastalıkları, büyük bir oranda önlenebilen ve kontrol altına alına bilen rahatsızlıklardır.  Bu tür rahatsızlıkların önlenmesi iyi bir ağız ve diş temizliğine, erken tanıya ve doğru tedavi yöntemlerine bağlıdır.

 • Web sitemizde reklam yayınlamak ister misiniz?
 • 23 Aralık 2020 Ağız & Diş Yorum (0)

  Diş Eti Tedavisi Nasıl Olur?

  Dişi saran sert ve yumuşa dokuların inlemesini yapan, meydana gelen hastalıkların tanısını yapan ve tedavisi için çalışmalar yapan bilim dalına Periodontoloji yani Diş Eti Tedavisi denir. Diş eti hastalıkları yüzeysel olarak başlar ancak ilerledikçe dişin sert kısımlarına kadar ilerleyebilir. İlerleme tedavi edilmezse ya da durdurulmazsa diş kayıplarına neden olabilir. Bu nedenle erken teşhis ve tedavi Diş Eti Tedavisi için oldukça önemlidir.

  Diş Etlerinizin Sağlıklı Olduğunu Nasıl Anlarız?

  Close-up partial view of beautiful middle aged woman at dental check up

  Diş etlerinizin sağlıklı ise aşağıdaki gibi görünür.

  Yukarıda bahsedilen maderlerdeki gibi diş etleriniz var ise diş eti sağlığınız oldukça iyi olduğu anlamına gelmektedir. Ancak bu durum hakkında ayrıntılı bilgi alabilmek için uzman hekimler tarafından Diş Eti Tedavisi kontrollerine katılmanız gerekmektedir.

  Diş Eti Rahatsızlıklarının Belirtileri Nelerdir

  Ağız ve dişte meydana gelen aşağıdaki durumlar Diş eti rahatsızlığınızın olduğuna dair bir işaret olabilir.

  Yukarıdaki maddelerden biri ya da birkaçı diş etlerinizde veya ağzınızda oluşmuşsa diş eti rahatsızlığınız olabilir. Bu rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için bazen doğru ve düzenli bir şekilde yapacağınız ağız ve diş temizliği yeterli olabilir. Ancak bazı durumlarda uzman hekimler tarafından tedavi edilmesi şarttır.

  Diş Eti Rahatsızlıkları Nasıl Önlenir

  Diş etlerinde meydana gelebilecek diş eti hastalıklarını önleyebilmek için aşağıdaki maddeleri gerçekleştirebilirsiniz.

 • Web sitemizde reklam yayınlamak ister misiniz?