Görünmez Diş Teli

Ortodonti tedavi yöntemlerinden biri olan Görünmez Diş Teli, dişlerdeki çarpıklığı, yamukluğu ve çene yapısını düzeltmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Görünmez Diş Teli Tedavisi Nasıl Gerçekleşir

Uzman hekimler tarafından ilk olarak ağız ve diş muayeneniz yapılır. Muayene sonucunda diş ve çene yapınızın lingual diş teli tedavisine uygun olup olmadığı belirlenir. Uygun görüldüğü taktirde ilk olarak diş ve ağız temizliği yapılır.

Dişler arasında çürük dişler veya olumsuz farklı durumlar mevcut ise bu durum ortadan kaldırılır. Daha sonra takılacak görünmez diş tellerinin ölçütleri hesaplanır. Ölçüler doğrultusunda diş telleri özel laboratuvarlarda hazırlanır. Hazırlanan diş telleri uzman hekimler tarafından hasta kişiye takılarak diş teli takımı takılır. Daha sonraki zamanlarda kontrol gerçekleştirilerek tedavi süreci devam eder. En son aşamada tedavi süreci tamamlandıktan sonra diş telleri çıkartılır.

Görünmez Diş Teli

Görünmez Diş Tellerinin Avantajları

Görünmez diş teli taktırmanın sizlere sağlayacağı yararlar şunlardır.

  • Bu tedavi sırasında dişlerin ön kısmına braket takılmadığı için ön kısım hijyen olarak temizliğini koruyacaktır.
  • Görünmez Diş Teli, dışarıdan görülemeyeceği için sizleri estetik açıdan memnun edecektir.
  • Şeffaf diş telli tedavisi ile karşılaştırıldığında daha uygun fiyatlara bu tedaviyi yaptırabilirsiniz.
  • Tedaviden sonraki süreçte dişleriniz damaklık kullanımı sayesinde eski bozuk yapısına dönmesi imkânsızdır.
  • Diğer diş tellerinde diş etinde meydana gelen baskılar bu tedavi sürecinde sizleri rahatsız etmeyecektir.
  • Bu tedavi herhangi bir yaşa sahip olan kişinin yaptırması mümkündür. 7’den 70 herkes bu tedaviyi alabilir.
  • Tedavinin alerjik semptomlara yol açması oldukça zordur.
  • Görünmez diş telleri kişilerin yaşına, yüz şekline ve çene yapısına göre hazırlandığı için tedavi süresince ortaya çıkabilecek sıkıntıları oldukça azalmaktadır.

 

Görünmez Diş Telinin Tedavi Süreci ve Fiyatı

Görünmez diş teli tedavisi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Ancak uzman hekimlere göre bu süreç 12 ay ile 24 ay arası olarak değişmektedir. Bu tedavi süreci çene ve diş yapısına göre, kişilerin yaşlarına göre farklılık göstereceğini unutmayınız.

Görünmez Diş Teli fiyatları ortalama olarak 2020 yılı içerisinde 8.000 TL ile 12.000 TL arasında farklılık göstermektedir. Bu diş teli fiyatı klinikten kliğine, uzman hekimin deneyimi ve becerisine, tedavi sürecine göre artış ya da azalış gösterebilir.

Would you like to share your thoughts?