Pembe Estetik Nedir?

İnsanlar dişlerinin görünümüne oldukça önem vermektedir. Bu nedenle diş beyazlatma ve temizletme işlemleri içinde diş hekimlerine başvururlar. Ancak dişlerimizin sağlıklı ve iyi şekilde görünmesi estetik bir gülüşe sahip olmamız için yeterli olmayabilir. Çünkü gülüşümüz için dişlerimizin görünümü kadar diş etlerimizin görünümü de oldukça önemlidir. Diş hekimlerine başvurarak Pembe estetik tedavisi sayesinde diş etlerinizdeki çeşitli problemleri tedavi ettirebilirsiniz ve istediğiniz gülüş estetiğine kavuşabilirsiniz.

Pembe estetik tedavisine diş eti estetiği adı da verilmektedir. Diş eti estetiği uygulamasının amacı, diş etlerindeki çeşitli problemleri ve asimetrik dizilimin düzeltilmesidir. Bu tedavi sayesinde diş etlerinde iltihaplanmalar, kanamalar, diş eti çekilmesi, diş eti morarması gibi birçok farklı rahatsızlıklar tedavi edilerek istenilen görünüme sahip olan diş etlerinin ortaya çıkarılması gerçekleştirilir. Bu tedavi sayesinde dişler ve diş etleri arasındaki uyum tam olarak sağlanarak bireyin estetik bir gülüş tasarımına kavuşmasına yardımcı olunur.

Pembe Estetik Tedavisine Kimler Başvurabilir?

Pembe Estetik

Diş etlerinizdeki çeşitli problemler için diş hekimlerine ya da uzman doktorlara başvurarak Pembe estetik tedavisi için yardım alabilirsiniz. Aşağıdaki diş eti problemleriyle karşı karşıya olan bireyler estetik diş etlerine sahip olabilmek için diş hekimlerine başvurabilirler.

  • Diş eti seviyelerinde problemler olanlar
  • Diş etleri çok fazla ya da çok az olanlar
  • Diş etlerinde iltihaplanma, morarma, şişme, çekilme gibi diş eti problemleri olanlar
  • Diş etlerinin diziliminde asimetri problemleri olanlar
  • Gülerken diş etleri çok fazla görünenler
  • Dişlerindeki çarpıklar nedeniyle ortaya çıkan çeşitli diş eti problemleri

Yukarıdaki problemlerle karşı karşıya olan bireyler diş hekimlerine başvurarak diş eti estetiği için yardım alabilirler.

Pembe Estetik Tedavisi Nasıl Yapılır?

Pembe Estetik Tedavisi

Pembe estetik tedavisi ilk olarak diş etinin sağlığını ve estetik görünümünü etkileyen durumların belirlenmesi ve tedavi edilmesiyle başlar. Diş hekimleri dişlerinizdeki ve diş etlerinizdeki problemlerin belirlenmesi için sizlerden çeşitli testler isteyebilir. Daha sonra muayene ve testlerden elde edeceği bilgiler sonucunda sizin için en uygun tedavi yöntemini belirleyerek sizlere yardımcı olabilir.

Diş eti estetiğinizi olumsuz olarak etkileyen etkenler belirlendikten sonra bu sorunun giderilmesi için hangi tedavi yöntemi uygunsa diş hekimleri o tedaviyle diş etlerinizdeki problemleri tedavi eder. Rahatsızlık tedavi edildikten sonra estetik diş etlerine sahip olabilmeniz içinde diş eti estetiği yöntemlerine başvurulur. Bu yöntemler arasında diş boyu uzatma ya da kısaltma, kron, diş eti törpüleme gibi birçok farlı estetik tedavi yer almaktadır.

Pembe Estetik Tedavisinde Başvurulan Yöntemler

Pembe estetik tedavisinde başvurulacak yöntemler bireyin diş etlerindeki problemlere göre değişiklik göstermektedir. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır.

Gingivektomi

Gingivektomi, asimetrik şekilde görünen diş etlerinin fazlalıklarının giderilmesi ve diş etlerindeki büyümelerin önüne geçilmesi için uygulanan bir diş eti tedavisidir.

Rejeneratif

Rejeneratif, diş eti rahatsızlıklarından dolayı diş etlerinde meydana gelen çeşitli problemlerin tedavisi için başvurulan bir yöntemdir. Bu yöntemde vücudun kendini yenileme mekanizmasına çeşitli takviyeler yapılarak diş etlerinde zarar gören dokuların tedavisi gerçekleştirilir.

Kron Boyu Uzatma

Diş eti dokusu ve çene kemiğinin yapısı tamamen yeniden yapılandırılarak dişlerin daha uzun görünmesine yardımcı olan yöntemdir. Bu yöntem genellikle diş eti boyutu 3 mm’den daha fazla görünen kişilere uygulanır.

Gingivoplasti

Diş eti seviyelerindeki problemlerin tedavisi için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde diş etleri düzeltilirken diş eti ceplerinin düzeltilmesi içinde tedavi uygulanır.

Pembe Estetik Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş etleri genelde oldukça hassas bir dokuya sahiptir. Bu nedenle diş etlerine uygulanacak tedaviler sonrasındaki birkaç gün hem rahat hissetmeniz hem de uygulanan tedavinin zarar görmemesi için oldukça önemlidir. Bu yüzden tedaviden sonraki birkaç gün çok sıcak ya da aşırı soğuk gıdaların ve içecekleri tüketmekten kaçınmalısınız. Ağız ve diş bakımınızı düzenli ve doğru şekilde yapmalısınız. Sert ve kabuklu besinleri ağzınızla kırmamalısınız, ayrıca sert meyve ve sebzeleri bu süreçte tüketmemelisiniz. Çünkü sert gıdaları ısırırken diş etlerinize baskı uygulayabilir ve diş etlerinin zarar görmesine yol açabilirsiniz.

Pembe Estetik Fiyatları Ne Kadar?

Pembe Estetik Fiyatları

Diş eti estetiği tedavileri, hasta bireyin diş ve diş etlerinin durumuna göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle de alacağınız tedavinin fiyatları da farklılaşabilir. Ayrıca Pembe Estetik Fiyatları belirlenirken birçok farklı faktör göz önüne alınmaktadır. Bu faktörler arasında hangi tedavinin uygulanacağı, hizmet aldığınız doktorun bilgi ve tecrübesi, diş hekiminin hizmet verdiği polikliniğin konum ve popülaritesi gibi farklı durumlar yer almaktadır.

Would you like to share your thoughts?