Diş Kaplama Fiyatları

Diş kaplama fiyatları diş kaplama çeşitliliğine göre değişiklik gösterir. Günümüzde diş kaplama tedavileri estetik kaygılar giderilerek uygun bir gülüş tasarımı hazırlanarak yapılmaktadır.

Diş Kaplama Çeşitleri

Diş kaplamaDiş hekimliği, tedavilerinde klasik tedavi yöntemlerini geride bırakmıştır. Farklı diş kaplama tedavileri ile hem görsel estetik sağlanmakta, hem de diş tedavileri daha uzun ömürlü olmaktadır. Günümüzde sıklıkla tercih edilen diş kaplama çeşitleri;

  • Porselen diş kaplama
  • Full porselen kaplama
  • Metal alaşımlı porselen
  • Seramik kaplama

 

Porselen Diş Kaplama

Porselen kaplama tedavisi, tedavi edilen dişin sonrasında porselen bir madde ile kaplanmasıdır. Porselen kaplamalarda porselen materyali kullanılır. Bu materyal estetik medikal bir materyaldir. Porselen diş kaplama tercihinin sebebi sağlam ve uzun ömürlü bir diş tedavisi ve bununla birlikte estetik bir görünüm kazandırmaktır. Porselen maddesi dişin en üst kısmına uygulanır. Porselen kaplamalar implant tedavisinde, zirkonyum kaplamalarda ve lamine diş tedavisinde kullanılır.

Full Porselen Kaplama

Empress kaplama olarak da bilinen ful porselen kaplama hekimin tercihine de bağlı olarak genellikle ön dişlere uygulanan kaplamalardır. Ful porselen kaplama genellikle estetik kaygıları gidermek amacıyla yapılır. Porselen kaplama fiyatları kullanılacak malzemenin kalitesine göre diş hekiminin tercihine göre değişiklik gösterir. Porselen kaplama tedavisinde dişin dış yüzeyinde oluşan diş kırıkları veya dişteki renk değişikliği tamamen giderilerek hem sağlıklı hem de estetik bir diş tedavisi gerçekleştirilir.

 

Metal Alaşımlı Porselen Kaplama

Diş kaplama yöntemiMetal alaşımlı porselen kaplamalar uzun yıllardır diş hekimliği tedavisinde kullanılan kaplamalardır. Bugün günümüzde metal altyapılı porselen kaplamalar genellikle tercih edilmez. Metal altyapı diş kaplama tedavisinde ışık geçirgenliği zirkonyum kaplama kadar iyi değildir. Dolayısıyla diş estetiği düşünülerek yapılan kaplamalarda genellikle zirkonyum veya seramik kaplama tedavileri tercih edilir. Metal alaşımlı diş kaplama fiyatları zirkonyum veya empress diş kaplama tedavilerine göre daha düşük maliyetlidir.

 

Seramik Kaplama

Günümüz diş kaplama tedavilerinde sıklıkla kullanılan kaplama çeşidi tam seramik kaplamalardır. Diğer bir adı lamine porselen kaplamadır. Porselen kaplamalar dişin dış yüzeyine uygulanan porselen materyalinden yapılmış estetik medikal materyallerdir. Porselen diş kaplama estetik bir gülüş ve dayanıklı bir kaplama seçeneğidir. Seramik kaplamalar; implant tedavisi, zirkonyum kaplama veya lamine diş tedavisinde kullanılır.

Güncel Diş Kaplama Fiyatları

Günümüzde farklı diş kaplama tedavileri uygulanır. Metal destekli kaplamalar genellikle devlet hastanesi veya hastanın tercihine bağlı olarak daha düşük maliyetli olması açısından tercih edilir. Ancak diş hekimliği diş kaplama tedavilerinde hem çok daha dayanıklı ve uzun ömürlü hem de estetik gülüş tasarımı ile birlikte diş tedavileri uygulamaktadır. Diş kaplama fiyatları kaplama seçeneklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu konuda doğru karar hasta ile doktorun birlikte aldığı karardır. Bu noktada diş hekimi tercihini dikkate almak önemlidir. Diş kaplama fiyatları yıllık olarak güncellenir. Ancak bu konuda belirleyici olan diş hekiminin tecrübesi, hangi şehir ve bölgede bulunduğu, kullanılacak diş kaplama materyallerinin markası ve kalitesi diş kaplama fiyatlarını değiştirir.

Diş Kaplama Tedavisi Kimlere Uygulanır

Diş kaplama tedavisi diş çürüklerinde kullanıldığı gibi dişlerdeki şekil bozukluklarında, diş aralarının açıklığında, diş dolgusu ile tamamlanamayan tedavilerde ve kırık dişlerde uygulanır. Diş kaplama tedavisinde hangi kaplamanın yapılacağına diş hekimi ile birlikte hasta ortak karar alarak tercih yapılır.

Would you like to share your thoughts?