Diş Teli Türleri

Anasayfa » Diş Teli Türleri

Diş telleri günümüzde çoğu kişi tarafından kullanılmaktadır. Bunun sebebi diş tellerinin bozuk diş yapısını düzeltmesini sağlamasıdır. Bu sebeple dişlerinde bozukluk ya da yamukluk olan çoğu insan bu sorunu çözebilmek için diş uzmanlarına başvurur ve diş teli takmak istediğini söyler. Bulunduğumuz dönemde diş tellerine rağbet ve ilgi çok fazladır. Dolayısıyla diş teli fiyatları da biraz yüksek sayılara ulaşmış durumdadır. Bedeli ne olursa olsun düzgün bir ağız ve diş yapısına sahip olmak isteyen herkes diş tellerini bir çözüm olarak görmektedir. Diş ve ağız bozukluğu sorunlarına göre birçok diş teli türleri mevcuttur. Diş telleri türleriyle beraber fiyatları da değişkenlik göstermektedir.

Metal Diş Teli / Geleneksel Diş Teli

Diş teli çeşitleriBunlar, çoğu insanın “parantez” kelimesini duyduğunda resmettiği metal parantez ve tellerdir. Bununla birlikte, gelişmiş diş teli, birçok yetişkinin hatırladığı “metal ağızlı” braketlerden daha küçük ve daha az dikkat çekicidir. Ayrıca, ısıyla etkinleşen yeni ark telleri, dişlerin geçmişe göre daha hızlı ve daha az ağrılı hareket etmesine yardımcı olmak için vücut ısınızı kullanır.

Metal diş telleri en ucuz fiyatlı diş teli türüdür. Lakin en çok göze batan diş türü de metal diş telleridir.

Seramik Diş Teli

Seramik diş telleri, diş renginde veya dişlere uyum sağlayan şeffaf tellere sahip olmaları dışında, metal tellerle aynı boyut ve şekildedir. Hatta bazı doktorlar daha az fark edilmesi için diş renginde teller kullanır.

Artıları: Metal braketlerden daha az fark edilir; dişleri şeffaf plastik hizalayıcılardan çok daha hızlı hareket ettirir.

Eksileri: Metal braketlerden daha pahalıdır; Hastalar onlara iyi bakmazsa braketler kolayca lekelenebilir

Lingual Diş Teli Nedir?

Renkli diş teliLingual olarak adlandırılan dile benzeyen diş telleri, tellerin dişlerin içine yerleştirilmesi aşaması dışında geleneksel metal diş telleri ile aynıdır.

Artıları: Dışarıdan görünmez. Diş teli yokmuş hissiyatı verir.

Eksileri: Temizlemesi zordur. Diğer diş tellerine göre daha pahalı durumdadır. Ağır hastalar için kesinlikle uygun değildir. Başlangıç zamanlarında diğer diş tellerine göre zorluklar yaşatabilir. Ayrlamalar ve düzeltmeler daha uzun sürer ve geleneksel diş tellerine göre daha zor ve yorucudur. Diş teli fiyatları ve en uygun fiyatı alabileceğiniz klinikleri sizin için derledik. Alanında en iyi doktorlardan olusan fiyat tablolarına buradan ulaşabilirsiniz.

Doktor rehberine kayıt olmak için Bizimle iletişime geçin!.