Emax Diş Kaplama 2022 Fiyatları

İnsanlar ağız ve diş hijyenine ne kadar dikkat ederlerse etsinler dişleri hiçbir zaman bembeyaz olmayabilir. Ancak insanlar genellikle bembeyaz inci gibi dişleri olmasını isterler. Ünlülerin ve sanatçıların dişleri her zaman bembeyaz göründüğü için diğer insanlarda hep merak uyandırmıştır. Emax Diş Kaplama yöntemi genellikle bu insanların dişlerinin inci gibi görünmesinin en önemli nedenidir. Emax kaplamalar, doğal dişlerde olduğu gibi ışığın diş içlerinde parlamasını engellemediğinden daha estetik ve daha iyi bir görünü yardımcı olurlar.

Emax Diş Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanabilir

Emax Diş kaplama yöntemine aşağıdaki durumlarla karşı karşıya kaldığınız takdirde başvurabilirsiniz.

 • Dişleriniz arasında sararmış dişler mevcutsa ve bu dişlerin beyaz görünmesini istiyorsanız emax diş kaplama yöntemine başvurabilirsiniz.
 • Ağız içerisinde yer alan ön dişlerde eğrilikler varsa bu eğriliklerin düzeltilebilmesi ve estetik açıdan daha iyi bir görünüme kavuşturulabilmesi için bu yönteme başvurabilirsiniz.
 • Dişleriniz arasında kanal tedavisi uygulanan dişler mevcutsa bu dişlerin kırılma olasılığı vardır. Bu nedenle bu dişlerin kırılmasını engellemek için emax diş kaplama yaptırabilirsiniz. Çünkü emax kaplamalar dişlerinizin kırılmasını engelleyebilecek sağlamlıktadır.
 • Çeşitli nedenlerden dolayı dişlerinizde kırıklar meydana gelmişse bu kırıkları görünümünü düzettirebilmek için emax kaplamalara başvurabilirsiniz.

Emax Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Emax Diş kaplama fiyatları  Ağız içerisinde yer alan ve dışarıdan bakıldığında görülen ön dişlerin görünümü insanlar için oldukça önemlidir. İnsanlar bu ön dişlerin görünümün daha iyi olması için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Bunlar arasında en çok başvurulan yöntemler diş kaplama yöntemleridir. Emax Diş Kaplama, insanların dişlerinde meydana gelen sağlık sorunlarını tedavi etmek için değil, estetik açıdan daha iyi görünmesi için başvurulan bir yöntemdir.

Emax diş kaplama tedavisi dişlerinizdeki kusurları kapatabilir. Ancak dişlerinizdeki rahatsızlıkları tedavi etmez. Sadece sağlıklı olan dişlerinizde meydana gelen sararmaları, eğrilikleri ya da kırıklar gibi çeşitli sorunların ortadan kaldırılması için başvurulan bir yöntemdir. Emax diş kaplama tedavisi, diğer kaplama türleriyle aynı şekilde dişlere uygulanmaktadır.

 

Emax Diş Kaplama Neden Bu Kadar Çok Tercih Edilmektedir?

emax diş kaplama nedirEmax Diş Kaplama yöntemine genellikle ön dişlerin daha iyi bir estetik görünüme kavuşması için başvurulmaktadır. Bunun sebebi ise, emax kaplamaların insanların doğal dişlerine tam anlamda uyum sağlaması ve ışık yansıtma özelliği sayesinde doğal dişlere en yakın materyallerden üretilmesidir.

İnsanların emax kaplamaları tercih etmesinin en önemli nedenlerinden biri de içerisinde metal parçaların yer almamasıdır. İnsanlar metal parçaların oluşturduğu gri rengin dişler ve diş etlerinde oluşturduğu görüntüyü sevmediklerinden dolayı emax diş kaplamaları tercih etmektedirler.

Emax kaplamlar cam seramiklerden üretilmektedir. Çiğneme, ısırma gibi dişlerinizle ve ağzınızla yapacağınız hareketlerde sizlere hiçbir şekilde olumsuzluk çıkarmazlar. Ayrıca emax kaplamalar dişlere uygulanacağı zaman çok ince bir alana yerleştirileceği için diş kesimine diğer kaplama türlerinden daha az başvurulur. Bu sayede de dişlerde hassasiyet sorunları ortaya çıkmaz.

Emax Diş Kaplama Fiyatları

Emax Diş Kaplama Fiyatları çeşitli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Emax Diş Kaplama Fiyatları aşağıdaki maddeler göz önüne alınarak belirlenmektedir.

 • Emax kaplama yapılacak diş sayısı
 • İnsanların kaplama sırasındaki çeşitli istekleri
 • Kullanılacak malzemelerin kalitesi ve sağlanabilirliği
 • Emax kaplama yapılmadan önce diğer ağız ve diş sağlığı tedavilerine başvurulup başvurulmayacağı

Yukarıdaki maddeler göz önüne alınarak emax diş kaplama fiyatı belirlenir. Bu fiyat hakkındaki ayrıntılı bilgileri uzman hekiminiz sizlere ilk kontrol sırasında, tedavi planı yapıldıktan sonra verebilir.

Emax Diş Kaplama Avantajları

Emax kaplama fiyatıDişlerindeki herhangi bir problemi ortadan kaldırmak için ya da estetik açıdan iyi bir görünüme sahip olmak isteyen insanların başvurduğu emax diş kaplama avantajları şu şekilde özetlenebilir.

 • Emax diş kaplama yöntemi sayesinde istediğiniz diş görünümüne ve gülüş estetiğine kısa sürede kavuşabilirsiniz.
 • Emax kaplamalar sayesinde dişlerinizdeki sararmalardan, kırıklardan ya da çeşitli olumsuzluklardan kurtulabilirsiniz.
 • Meta içermediği için alerjik reaksiyonlarla karşı karşıya kalmazsınız.
 • Diğer kaplama yöntemlerinde ortaya çıkabilecek olan diş etlerindeki hasarları, emax kaplamalar sayesinde en aza indirebilirsiniz.
 • Dişin doğal yapısına en yakın görünüme ve özelliklere sahiptir.
 • Işığı geçirgen bir özelliğe sahip olduğundan mat görünüme yol açmaz
 • Diş hassasiyetlerine yol açmaz
 • Çeşitli renklerde kullanılabilir. Renk seçenekleri oldukça fazladır.
 • Kaygan bir yüzeye sahip olması ilerleyen süreçlerde diş taşı oluşumunu da engeller.

emax diş kaplama yöntemi

Emax Diş Kaplama Dezavantajları

Emax diş kaplama yönteminin dezavantajlarından en önemlisi, diğer kaplama türlerine göre daha pahallı olmasıdır. Diğer bir dezavantajı ise, içerisinde metal parçacıklar yer almadığından dolayı öğütücü dişler için uygulanmasının zor olmasıdır.

Emax Diş Kaplama Ömrü Ne Kadar?

 Emax Diş Kaplama Ömrü hakkında sizlere kesin tarihler vermek oldukça zordur. Sizler ağız ve diş sağlığınıza ya da hijyeninize ne kadar önem verir ve gerekenleri yerine getirirseniz emax kaplamanın ömrü de o kadar uzun olur. Ayrıca uzman hekimlere düzenli olarak kontrole gitmeniz, ağız ve diş sağlığınız için ne kadar önemliyse kaplamalar içinde o kadar önemlidir. Çünkü kaplamlarda meydana gelebilecek herhangi bir sorunun önceden belirlenmesi ve ona göre ne gerekiyorsa yapılması kaplamının ömrünü uzatır.

1 Comment

Would you like to share your thoughts?