İmplant Diş Fiyatları

İmplant Fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için ilk olarak İmplant tedavisi ve süreci hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. İmplant tedavi süresi içerisinde İmplant kimlere uygulanmaktadır? İmplant tedavisi sonrasında yapılacak işlemler? gibi soruların cevaplanması gerekir.

İmplant Nedir?

İmplant, eksik ya da çekilen dişlerin yerlerini doldurmak için geliştirilmiş titanyum materyalinden üretilen vidalara verilen isimdir. İmplant tedavisinde, titanyumdan üretilen vidalar çene kemiği yapısına yerleştirilir ve daha sonra diş protezi bu vidaların üstüne yerleştirilerek operasyon süreci gerçekleştirilir. İmplant tedavisinin diğer tedavi yöntemlerinden farklı kılan özelliği, tedavi uygulanacak bölgenin etrafındaki dişlere hiçbir şekilde müdahale edilmemesi ve bu şekilde diğer dişlere bir zarar gelmemesidir.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

implant fiyatları 2021İmplant Tedavisi ilk olarak tedavi edilecek bölgenin röntgeni ve fotoğrafı çekilir. Tedavi süreci çekilen röntgen ve fotoğrafa göre planlanır. Operasyona başlamadan önce hastaya Sedasyon işlemi uygulanır. Sedasyon uygulanan hastanın çene kemiği yapısının ve implant takılacak alanın ölçütleri alınır. Alınan ölçütlere göre impantlar hazırlanarak tedavi sürecine başlanır.

İmplantların çene kemiğine yerleştirilebilmesi için farklı yöntem mevcuttur. Bunlardan bir tanesinde implant çene kemiğine yerleştirildikten sonra, implantın korumansı ve sağlam bir şekilde sabitlenmesi için geçici bir başlık takılır. Diğer yöntemde ise takılan implantın çevresi diş etleri sayesinde çevrelenir ve etrafı sarılarak iyileşmeye bırakılır. İmplant takılan bölge tamamen iyileştiğinde protez dişler implantların üzerine yerleştirilir.

Zirkonyum İmplantın Diğer İmplantlardan Farkı Nedir?

İmplant tedavisinde kullanılan İmplantlar genellikle titanyum materyalinden üretilmektedir. Ancak bazı durumlarda ve hastaların istekleri doğrultusunda implantalar zirkonyum materyalinden üretilebilir. Zirkonyum İmplant, genellikle hastaların daha uzun ömürlü implantlara sahip olmak istemeleri üzerine üretilmektedir. Zirkonyum İmplantlar özellikle dar çene kemiği yapısına sahip olan kişilerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Zirkonyum materyali, Ortodonti tedavilerinden biri olan diş kaplama tedavilerinde de kullanılan bir materyaldir. Zirkonyum aşınmayan, ağızda metal tadı bırakmayan, ağız ve diş sağlığını hiçbir şekilde etkilemeyen bir maddedir. Bu nedenle İmplant Fiyatları arasında zirkoryum kaplama ile yapılan tedaviler diğer implantlarla yapılan tedavilere göre biraz daha pahallıdır.

İmplant Tedavisinden Kimler Yararlanabilir?

implant fiyatı ne kadarİmplant tedavisi, çene kemiği gelişimini tamamlayan bireyler tarafından alınabilecek bir tedavidir. Ancak tüm çene kemiği gelişimini tamamlayan bireyler bu tedaviden yararlanamayabilir. Örneğin çene kemiği gelişimini tamamlamış fakat yaşlı bireylerin çene kemiklerinde oluşan bozukluklar nedeniyle bu tedavi uygulanamayabilir. Ya da çene kemiği gelişimini tamamlamış fakat farklı rahatsızlıkları olan bireylerde bu tedaviden yararlanabilir.

İmplant tedavisi alacak bireylere ilk olarak röntgen ve fotoğraflar çekilerek implant tedavisine uygun olup olmadığına karar verilir. Bu aşama sırasında hastalar, farklı bir hastalıklarının olup olmadığı hakkında uzman hekimlere bilgi vermelidirler. Bu sayede uzman hekimler bu tedavi sürecinin nasıl gelişeceğine dair planlarını yapabilirler.

İmplant tedavisini kimler alacağının yanı sıra insanlar İmplant Fiyatları hakkında merak duymaktadırlar. İmplant tedavi süreciden ödenecek ücretler tedavisin süresine, kullanılan materyallere ve birçok farklı nedene göre değişiklik gösterebilir.

İmplant Tedavisi Alan Kişilerin Tedavi Sonrası Uyması Gereken Hususlar

İmplant tedavisi alan bireylerin operasyon ve tedavi süreci tamamlandıktan sonra bazı hususlara uyması gerekir. Bu maddeleri yerine getirerek iyileşme sürecini kısaltabilir ve İmplant ömrünü uzatabilir. Tedavi sonrası uyulması gereken hususları şu şekilde özetleyebiliriz.

 • Ortodonti tedavilerinin tümünden sonra uygulanması gereken kurallardan biri olan 2 saat içerisinde hiçbir şey yenilip içilmemesi zorunluluğu İmplant Tedavisi sonrasında geçerlidir.
 • Tedavi sonrası ilk haftalarda aşırı sıcak ve aşırı soğuk yiyeceklerden kaçınılması gerekir.
 • Uzman hekimler tedavi sonrasında size kullanmak için herhangi bir ilaç vermediyse, herhangi bir ilaç kullanmamaya özen göstermeniz gerekir.
 • Tedavi süreci bittikten sonraki 24 saat içerisinde sigara, alkol gibi zararlı maddelerin kullanımından uzak durulması gerekir.
 • Tedavi süreci tamamlandığı ilk gün buz uygulaması yapılabilir. Gece yatacağınız zaman tedavi ettirdiğiniz bölgenin üzerine yatmamaya dikkat etmelisiniz.

2021 İmplant Fiyatları

2020 implant tedavisiİmplant Fiyatları, tedavinin alınacağı polikliniğe, İmplantın hangi materyalden yapıldığına, tedavi süresine ve hatta uzman hekimin tecrübesine göre farklılık gösterebileceğini unutmayınız. Doktorya sitemizden hangi kliniklerden İmplant tedavisini yaptıracağınızı ve tedavi hakkındaki her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. 2021 İmplant Fiyatları ortalama olarak şu şekildir.

 • Kemik için İmplant tedavisi fiyatı 1400 TL’dir. Bu fiyata tek silindirik implant ücreti dahil değildir.
 • Sert doku grefleme fiyatı ortalama olarak 650 TL’dir. Bu fiyata kemik tozu ücreti dahil değildir.
 • Alt ya da üst çenelerden birinin tedavi fiyatı 2750 TL’dir.
 • Çene kemiğine yerleştirilmiş implantların çıkarılmasının fiyatı 600 TL’dir.
 • Kıymetli metal ücreti dahil olmayan Zirkonyum İmplant ve Porselen İmplant fiyatları 550 TL’dir.
 • İmplant tedavisine ek olarak diş çekimi fiyatı 150 TL ve 20’lik gömülü dişlerin diş çekim fiyatı 500 TL’dir.

Yukarıda bahsedilen İmplant Fiyatları, birçok farklı nedenden ötürü değişiklik gösterebilir. Döviz kurları da fiyatları etkileyebilir.

Cevap yaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda | İletişim | Gizlilik
Site haritası yolu gösterir.
Gümüşhane Diş Poliklinik