İmplant Diş Fiyatları Ne Kadar?

İmplant Fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için ilk olarak İmplant tedavisi ve süreci hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Hesaplanan fiyatlar tahmini fiyatlardır!

İmplant tedavi süresi içerisinde İmplant kimlere uygulanmaktadır? İmplant tedavisi sonrasında yapılacak işlemler? gibi soruların cevaplanması gerekir.

%100

Müşteri memnuniyeti!

Size nasıl yardımcı olabiliriz!

İmplant Tedavisi Aşamaları!

İmplant fiyatları, İmplant tedavisinin en çok merak edilen konularından bir tanesidir. İmplant, eksik ya da çekilen dişlerin yerlerini doldurmak için geliştirilmiş titanyum materyalinden üretilen vidalara verilen isimdir. İmplant tedavisinde, titanyumdan üretilen vidalar çene kemiği yapısına yerleştirilir ve daha sonra diş protezi bu vidaların üstüne yerleştirilerek operasyon süreci gerçekleştirilir.

İmplant tedavisinin diğer tedavi yöntemlerinden farklı kılan özelliği, tedavi uygulanacak bölgenin etrafındaki dişlere hiçbir şekilde müdahale edilmemesi ve bu şekilde diğer dişlere bir zarar gelmemesidir.

 

Muayene ve Planlama

Diş hekimi, hastanın genel sağlık durumu, ağız yapısı ve eksik dişlerin durumu gibi faktörleri değerlendirir. İmplant tedavisi için uygun aday olup olmadığını belirlemek için radyografik görüntüler (örneğin, tomografi) alınabilir.

Cerrahi Aşama

Çene kemiğine implantın yerleştirilmesi cerrahi bir işlemdir. Bu işlem genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Diş hekimi, çene kemiğine bir kesik yapar ve implantları uygun pozisyona yerleştirir. Bu implantlar, çene kemiği ile birleşerek iyileşme sürecinde kemik ile entegre olurlar.

İyileşme Dönemi

İmplantlar yerleştirildikten sonra, çene kemiği ile implantlar arasındaki iyileşme sürecine ihtiyaç vardır. Bu dönem, implantların çene kemiği ile sağlam bir bağ oluşturmasını sağlar. İyileşme süreci genellikle birkaç ay sürebilir.

Üst Yapı Yerleştirme

İmplantlar iyileştikten sonra, diş hekimi protez dişlerin (kronlar, köprüler veya protezler) yerleştirilmesine geçebilir. Bu üst yapılar, implantlara sabitlenir ve doğal dişler gibi görünüp fonksiyon görmelerini sağlar.

İmplant tedavisi nasıl yapılır?

İmplant Tedavisi ilk olarak tedavi edilecek bölgenin röntgeni ve fotoğrafı çekilir. Tedavi süreci çekilen röntgen ve fotoğrafa göre planlanır. Operasyona başlamadan önce hastaya Sedasyon işlemi uygulanır. Sedasyon uygulanan hastanın çene kemiği yapısının ve implant takılacak alanın ölçütleri alınır. Alınan ölçütlere göre implantlar hazırlanarak tedavi sürecine başlanır.

İmplantların çene kemiğine yerleştirilebilmesi için farklı yöntem mevcuttur. Bunlardan bir tanesinde implant çene kemiğine yerleştirildikten sonra, implantın korumansı ve sağlam bir şekilde sabitlenmesi için geçici bir başlık takılır. Diğer yöntemde ise takılan implantın çevresi diş etleri sayesinde çevrelenir ve etrafı sarılarak iyileşmeye bırakılır. İmplant takılan bölge tamamen iyileştiğinde protez dişler implantların üzerine yerleştirilir.

SGK implant diş fiyatlarını karşılamamaktadır. Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu’nun maddelerine göre diş kökü tedavileri lüks sayılmaktadır ve İmplant tedavisinin birçok alternatifi olduğundan dolayı SGK implant dişi karşılamaz.
Dişlerinizi çektirdikten hemen sonra implant yaptırabilirsiniz. Ancak bu süre 6 ay içerisinde de gerçekleşebilir. Bu durum çektirdiğiniz dişin oluşturduğu boşluğun sağlık durumuna, diş etleri ve çene kemiğinin yapısındaki hasarlara göre değişiklik gösterir.
Zigoma implant, ileri derecede çene kemiğinde hasar oluşması durumunda başvurulan bir tedavi yöntemidir. Üst çene kemiğinde hiç implant yapılamayacak durumda olan hastalara uygulanabilir. Ayrıca Zigoma İmplant tedavisinin diğer implantlardan farkı daha büyük bir yapıya sahip olmasıdır.
Zigoma İmplant fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiler alabilmek için Doktorya adresini ziyaret edebilirsiniz.

Fotoğraf galeri!

Zirkonyum İmplantın Diğer İmplantlardan Farkı Nedir?

İmplant tedavisinde kullanılan implantlar genellikle titanyum materyalinden üretilmektedir. Ancak bazı durumlarda ve hastaların istekleri doğrultusunda implantalar zirkonyum materyalinden üretilebilir.

Zirkonyum implant, genellikle hastaların daha uzun ömürlü implantlara sahip olmak istemeleri üzerine üretilmektedir. Zirkonyum İmplantlar özellikle dar çene kemiği yapısına sahip olan kişilerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Zirkonyum materyali, Ortodonti tedavilerinden biri olan diş kaplama tedavilerinde de kullanılan bir materyaldir. Zirkonyum aşınmayan, ağızda metal tadı bırakmayan, ağız ve diş sağlığını hiçbir şekilde etkilemeyen bir maddedir. Bu nedenle İmplant fiyatları arasında zirkoryum kaplama ile yapılan tedaviler diğer implantlarla yapılan tedavilere göre biraz daha pahallıdır.

Bölge ve Ülkeye göre implant fiyatları
İmplant tedavisi fiyatları, yaşadığınız bölgeye ve ülkeye göre değişebilir. Farklı coğrafi bölgelerde, diş hekimleri ve diğer tıbbi malzemelerin maliyeti farklı olabilir.
Türüne göre implant fiyatları
Piyasada birçok farklı implant markası ve tipi bulunmaktadır. Farklı implantların maliyetleri değişebilir. Bazı durumlarda, hastanın özel ihtiyaçlarına uygun özel implantlar kullanılabilir.
Diş sayısına göre implant fiyatları
Tedavinin karmaşıklığı ve implant sayısı maliyeti etkiler. Birden fazla implantın yerleştirilmesi, tedavinin genel maliyetini artırabilir.

Müşteri memnuniyeti

2000+

Mutlu Müşteri

Yerli Ucuz İmplant Tedavisinden Kimler Yararlanabilir?

implant fiyatı ne kadarİmplant tedavisi, çene kemiği gelişimini tamamlayan bireyler tarafından alınabilecek bir tedavidir. Ancak tüm çene kemiği gelişimini tamamlayan bireyler bu tedaviden yararlanamayabilir.

Örneğin çene kemiği gelişimini tamamlamış fakat yaşlı bireylerin çene kemiklerinde oluşan bozukluklar nedeniyle bu tedavi uygulanamayabilir. Ya da çene kemiği gelişimini tamamlamış fakat farklı rahatsızlıkları olan bireylerde bu tedaviden yararlanabilir.

İmplant tedavisi alacak bireylere ilk olarak röntgen ve fotoğraflar çekilerek implant tedavisine uygun olup olmadığına karar verilir. Bu aşama sırasında hastalar, farklı bir hastalıklarının olup olmadığı hakkında uzman hekimlere bilgi vermelidirler. Bu sayede uzman hekimler bu tedavi sürecinin nasıl gelişeceğine dair planlarını yapabilirler.

İmplant tedavisini kimler alacağının yanı sıra insanlar implant fiyatları hakkında merak duymaktadırlar. İmplant tedavi süreciden ödenecek ücretler tedavisin süresine, kullanılan materyallere ve birçok farklı nedene göre değişiklik gösterebilir.

İmplant Tedavisi Alan Kişilerin Tedavi Sonrası Uyması Gereken Hususlar

İmplant tedavisi alan bireylerin operasyon ve tedavi süreci tamamlandıktan sonra bazı hususlara uyması gerekir. Bu maddeleri yerine getirerek iyileşme sürecini kısaltabilir ve implant ömrünü uzatabilir. Tedavi sonrası uyulması gereken hususları şu şekilde özetleyebiliriz.

Ortodonti tedavilerinin tümünden sonra uygulanması gereken kurallardan biri olan 2 saat içerisinde hiçbir şey yenilip içilmemesi zorunluluğu implant Tedavisi sonrasında geçerlidir.
Tedavi sonrası ilk haftalarda aşırı sıcak ve aşırı soğuk yiyeceklerden kaçınılması gerekir.
Uzman hekimler tedavi sonrasında size kullanmak için herhangi bir ilaç vermediyse, herhangi bir ilaç kullanmamaya özen göstermeniz gerekir.
Tedavi süreci bittikten sonraki 24 saat içerisinde sigara, alkol gibi zararlı maddelerin kullanımından uzak durulması gerekir.
Tedavi süreci tamamlandığı ilk gün buz uygulaması yapılabilir. Gece yatacağınız zaman tedavi ettirdiğiniz bölgenin üzerine yatmamaya dikkat etmelisiniz.
2023 En ucuz implant fiyatları hesaplama
2020 implant tedavisiİmplant Fiyatları hesaplama, tedavinin alınacağı polikliniğe, implantın hangi materyalden yapıldığına, tedavi süresine ve hatta uzman hekimin tecrübesine göre farklılık gösterebileceğini unutmayınız. Doktorya sitemizden hangi kliniklerden implant tedavisini yaptıracağınızı ve tedavi hakkındaki her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. 2023 implant Fiyatları ortalama olarak şu şekildir.

Kemik için implant tedavisi fiyatı 1400 TL’dir. Bu fiyata tek silindirik implant ücreti dahil değildir.
Sert doku grefleme fiyatı ortalama olarak 650 TL’dir. Bu fiyata kemik tozu ücreti dahil değildir.
Alt ya da üst çenelerden birinin tedavi fiyatı 2750 TL’dir.
Çene kemiğine yerleştirilmiş implantların çıkarılmasının fiyatı 600 TL’dir.
Kıymetli metal ücreti dahil olmayan Zirkonyum implant ve Porselen implant fiyatları 550 TL’dir.
İmplant tedavisine ek olarak diş çekimi fiyatı 150 TL ve 20’lik gömülü dişlerin diş çekim fiyatı 500 TL’dir.
Yukarıda bahsedilen implant Fiyatları, birçok farklı nedenden ötürü değişiklik gösterebilir. Döviz kurları da fiyatları etkileyebilir.

Ucuz implantOrtalama fiyatı Bin TL ile başlayan bu yerli implant fiyatları rakiplerine göre oldukça ucuzdur ama kalite olarak aralarında bilinen ve kesin bir çizgi konulamamamıştır. Ülkemizde büyük oranda fiyatlarının alternatiflerine göre daha ucuz olmasından dolayı yerli implant markaları tedavide kullanılmaktadır.

Ucuz İmplant Kalitesi Nasıldır?
Yerli üretimi yapılan birden fazla implant markası bulunmaktadır ve bu ürünler yıllardır kullanılan hiç bir sorun yaşanmayan markalar olduğu söylenebilir. İmplant yaptırmak isteyen kişilerin aklına gelen ilk soru ucuz implant kalitesiz midir ve daha sonra sorun çıkar mı oluyor.

İmplant tedavisinden önce doktorunuz tarafından yapılan ön tedavi ve tahlillerde implant yapılmasında ve implantın yapıldığı alışımlara bağlı olarak bir rahatsızlığınız olmadığında ucuz implant ile yapılan tedavilerde bir sorun yaşanmayacaktır. Genellikle ithal markalar kurlardan dolayı yerli markalara göre 2 ve 3 kat daha fazla fiyatlar ile karşımıza çıkmaktadır.

İmplant hakkında yapılan öneriler kişilere özel değildir, implant seçimi yaparken kesinlikle doktorunuza danışmanız önerilir.

Bizimle iletişim kurun!

Diş sorunlarınız için detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişim kurun!.