Lazerle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Ağız ve diş bakımınızı ne kadar dikkat edersek edelim dişlerimizde lekelenmeler oluşabilir. Bu lekeler çeşitli yöntemlerle giderilebilir. Dişlerinizde oluşan lekelenmeleri gidermek ve dişlerinizi istediğiniz beyazlığa kavuşturabilmek için uzman diş hekimleri giderek Lazerle Diş Beyazlatma yöntemine başvurabilirsiniz. Ancak bu yöntem ile dişlerinizi beyazlaştıracaksanız kesinlikle uzman diş hekimlerine başvurmalısınız. Çünkü yeraltı mekânlarda gerçekleştirilen beyazlaştırma işlemlerinde kullanılan ürünlerin kalitesi düşük olabilir ya da yöntemi uygulayacak birey uzman bir diş hekimi olmayabilir. Bu şekilde de dişleriniz zarar görebilir ve istediğiniz diş beyazlığına kavuşmayabilir.

Lazerle diş beyazlatma işlemi, diş minesi ve dentin tabakasında oluşan lekelenmeleri gidermek için, karbamid perosit ya da hidrojen peroksit içerikli ve sadece diş hekimlerinin kullanabileceği malzemelerle gerçekleştirilir. Tedavi için ilk olarak uzman diş hekimleri bu işlemin uygulanıp uygulanmayacağını öğrenmek için bireyi muayene eder. Hasta bireyin tedavi uygun olduğu belirlendikten sonra diş hekimleri ilk olarak dişlerin temizliğini gerçekleştirir. Daha sonra dişlerin, dudakların, yanakların ve ağız içindeki herhangi bir bölgenin zarar görmemesi için koruyucu aparatlar takılır. Aparatlar takıldıktan sonra dişlere jeller sürülür ve daha sonra 30 saniye aralar verilereler lazer ışınları ile beyazlatma işlemleri gerçekleştirilir. Beyazlatma işlemi tamamlandıktan sonra dişlerdeki jeller temizlenir ve koruyucu aparat çıkartılarak işlem bitirilir.

Lazerle Diş Beyazlatma İşlemi Kimlere Uygulanamaz?

Lazerle Diş Beyazlatma

Lazerle diş beyazlatma işlemi her yaştan bireylere uygulanabilir. Ancak bazı durumlar bu yöntemin uygulanmasında sorunlara neden olabilir. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilir.

  • Hamilelik dönemindeki yeni anne adayına uygulanmasında bebeğin ya da annenin bir zarar göreceğine dair bir bilimsel veri olmasa da diş hekimleri bu dönemde diş beyazlatma yöntemine başvurulmasını önermemektedir.
  • Henüz süt dişlere sahip kişilerin bu tedaviye başvurmasına gerek yoktur.
  • Kanser tedavisi gören ve kemoterapi alan bireyler
  • Diş etlerinde ciddi problemler olanlar
  • Diş minesinde enfeksiyon olan bireyler
  • Reçeteli ya da reçetesiz şekilde alınan çeşitli ilaçları kullanan bireyler
  • Zararlı madde kullanan bireyler

Lazerle Diş Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle diş beyazlatma işlemi sonrasında dişler dışarıdan gelen renkli maderlerden çok fazla etkilenmeye açıktır. Çay, kahve, vişne suyu, şarap gibi çeşitli içecekler ya da çeşitli gıdalar dişlerin rengini etkileyebilir. Bu nedenle belirli bir zaman boyunca çeşitli gıdaları yememeye ya da içecekleri içmemeye dikkat etmeliyiz. Ya da bu yiyecek veya içecekleri tüketirken çok fazla dikkat etmeliyiz. Örneğin bu içecekleri tüketirken pipet kullanabilirsiniz. Ayrıca ağız ve diş hijyenine gereken önemi vererek dişlerimizi düzenli şekilde fırçalamalı, diş ipi ve ağız gargaraları kullanmalıyız.

Dişlerimizin renk değişimlerine beslenme alışkanlıklarımız ya da uygulamış olduğumuz diyetler neden olduysa, işlem sonrasında beslenme alışkanlığınızı ya da diyetinize devam etmeniz dişlerinizin yeniden lekelenmesine neden olabilir. Bu nedenle beslenme alışkanlığınıza ve uygulamış olduğunuz diyetlere dikkat etmelisiniz. Evde Diş Beyazlatma yöntemleri sayesinde bu beyazlığın ömrünü uzatabilirsiniz.

Lazerle Diş Beyazlatma Ömrü

Lazerle Diş Beyazlatma ömrü

Lazerle diş beyazlatma işleminden sonra dişlerin ne kadar süre boyunca beyaz kalacağı insanlar tarafından oldukça merak edilen konulardan bir tanesidir. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Çünkü dişlerinizin hijyenine ve bakımına ne kadar dikkat ettiğiniz bu süre için oldukça önemlidir. Ayrıca beslenme alışkanlıklarınız, çay, kahve, alkol gibi içecekleri ne kadar sıklıkla tüketildiği gibi durumlarda bu süreyi değiştirebilir. Ancak genel olarak diş beyazlatma ömrü 3 yıldır. Bu süreyi uzatmak ve kısaltmak tamamen sizin elinizdedir.

Lazerle Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

Diş hekimleri tarafından yapılan ve gerekli önlemler altında gerçekleştirilen diş beyazlatma yöntemlerinin hiçbir zararı yoktur. Ayrıca yapılan birçok araştırmada bu işleminin zararsız olduğunu kanıtlar niteliktedir. Ancak yeraltı mekanlarda gerçekleştirilen ve içeriği belli olmayan beyazlatma ürünlerinin kullanıldığı diş beyazlatma yöntemleri çeşitli ağız ve diş problemlerine neden olabilir ve sağlığınızı tehlikeye sokabilir.

Lazerle Diş Beyazlatma Fiyatları

Lazerle Diş Beyazlatma Fiyatları

Lazerle diş beyazlatma fiyatları birçok farklı etkene göre değişiklik gösterebilir. Dişlerinizin temizliği, dişlerdeki lekeler, farklı işlemlere başvurulup başvurulmadığı gibi birçok farklı etken fiyatları etkileyebilir. Ayrıca hizmet alacağınız diş hekiminin bilgi ve tecrübesi, diş polikliniğinin konumu ve durumu gibi etkenlerde fiyatları etkileyebilir. Yine de Lazerle Diş Beyazlatma Ücreti için kesin rakamlar almak isterseniz diş hekimlerine başvurmanız gerekmektedir.

 

Would you like to share your thoughts?